poniedziałek, 23 października 2017

Prawdziwa Ginny Moon - Benjamin LudwigTytuł: Prawdziwa Ginny Moon

Autor: Benjamin Ludwig

Wydawnictwo: HarperCollins Polska

Liczba stron: 352


Benjamin Ludwig stworzył powieść, która pokazuje nam jak wgląda życie z perspektywy osoby z autyzmem. „Prawdziwa Ginny Moon” to poruszająca, emocjonalna i mądra powieść.

Ginny Moon jest czternastoletnią dziewczynką z autyzmem. Nastolatka mieszka z kolejną już rodziną zastępczą, myśląc, że ta będzie już tą Na Zawsze. Mieszka w Niebieskim Domu z Na Zawsze Mamą i Na Zawsze Tatą, ale w jej głowie nadal pojawiają się wspomnienie o jej Rodzonej Matce i Lalce, którą zostawiła w walizce. Dziewczyna martwi się, czy jej matka będzie potrafiła zająć się Lalką. Niczego nie ułatwia nowa sytuacja w jakiej się znalazła, Rodzice spodziewają się dziecka, co oznacza, że w domu pojawi się nowa osoba, a co za tym idzie pojawią się kolejne zmiany. Ginny potrafi dobrze funkcjonować w sposób schematyczny, jej życie tworzą zasady, których trzeba przestrzegać. Metafory, żarty i przysłowia to coś czego nie rozumie w najmniejszym stopniu.

Autor stworzył niesamowitą powieść, która może zrobić dużo dobrego. Czytając ją osoby, które nie wiedziały o autyzmie zbyt wiele, będą mogły lepiej poznać życie osoby z autyzmem, jej sposób postrzegania świata i odbierania rzeczywistości. Ta książka pokazuje jak trudno żyję się takim osobom, jak my jesteśmy dla nich dziwni i niezrozumiali, jak drobnostki mogą stać się ogromnie ważne. Ta powieść uczy, wzrusza i pozwala na poznanie czegoś nowego, co może budzi strach, ale kiedy pozna się to bliżej, okazuje się, że to ni strasznego.

„Prawdziwa Ginny Moon” to niezwykła powieść, którą polecam każdemu, bez wyjątku. Myślę, że tak mądrą, subtelną i zmuszającą do przemyśleń książkę powinni przeczytać wszyscy, by uwrażliwić się, dokształcić i wzruszyć. Polecam!
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz