środa, 7 sierpnia 2019

Milion nowych chwil - Katherine CenterTytuł: Milion nowych chwil

Autor: Katherine Center

Wydawnictwo: Muza

Liczba stron: 416
Margaret przeraźliwie bała się latania, wydawało się jej, że każdy lot może skończyć się katastrofą i śmiercią. Kobieta nie mogła przewidzieć, że w dniu zaręczyn wydarzy się tak wiele. Od dnia w którym wydarzył się feralny wypadek minęło ponad sześć tygodni, a Maggie nadal nie stanęła o własnych nogach. Nadszedł czas na zajęcia z fizjoterapeutą, którym okazał się Ian, wymagający i skomplikowany mężczyzna. Z czasem miedzy tą dwójką zaczyna rodzić się uczucie, a życie dziewczyny skupia się jedynie na fizjoterapii.


„Milion nowych chwil” autorstwa Katherine Center to powieść poruszająca trudne i bolesne tematy. Cała fabuła skupia się na wypadku, którego doświadczyła Margaret oraz tego co dzieję się z nią w czasie rekonwalescencji. Autorka stopniowo ukazywała czytelnikowi postać Maggie, kolejne etapy walki z samym sobą i problemami. Trzeba przyznać, że Center potrafi opisywać emocje targające jej bohaterami, nie sposób było nie współodczuwać bólu, wątpliwości, lęków i małych radości, które czuła kobieta. Czytelnik został włączony w historię, towarzyszył wszystkim najważniejszym momentom z życia bohaterów.


Powieść skupia się na psychicznym i fizycznym powrocie do zdrowia, ale znalazło się również miejsce na wątek romantyczny. Całość została przedstawiona naturalnie i realnie, nie jest to bajkowa opowieść ani komedia romantyczna. Styl autorki jest lekki i powieść czyta się z wielką przyjemnością. Każda strona wyposażona jest w ładunek emocjonalny, a historia ogrzewa nasze serca i prowadzi nas stopniowo do pięknego finału, który porusza i wzrusza.


„Milion nowych chwil” to przepiękna opowieść, która skłania do refleksji i zatrzymania się na moment. To historia, która daje nadzieję na szczęśliwe zakończenie i pobudza do działania. Co najważniejsze książka pokazuje, że można się podnieść nawet z najgorszego upadku, a przeszłość czasami trzeba zostawić daleko za sobą i po prostu o niej zapomnieć. Polecam!


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza