poniedziałek, 30 marca 2020

Kasztanowy ludzik - Soren Sveistrup


Tytuł: Kasztanowy ludzik

Autor: Soren Sveistrup

Wydawnictwo: W.A.B.

Liczba stron: 564
„Kasztanowy ludzik” to pisarski debiut scenarzysty SØren'a Sveistrup’a. Książka to ogromne tomiszcze o ponad 500 stronach, które pochłania się niesamowicie szybko. Autor postarał się o odpowiedni klimat i ciekawych bohaterów. Z pewnością jest to idealna powieść na jesień, ale myślę, że na dobre książki zawsze jest właściwy czas.


Wydarzenia opisane w powieści mają miejsce w Kopenhadze. Psychopata morduje ofiary, a obok ciał pozostawia tytułowe kasztanowe ludziki. Policja stara się prowadzić śledztwo i odnaleźć tajemniczego mordercę przy okazji natrafia na ślad dziecka, które od roku było uznane za martwe.  Detektywi zaczynają zastanawiać się, czy obie sprawy mają ze sobą jakiś związek i co w tym wszystkim oznacza kasztanowy ludzik.

Autor jest mistrzem opisów, tworzy je tak dokładnie i wnikliwie, że czytelnik od razu zatapia się w tej opowieści i jest naocznym obserwatorem wydarzeń. Podczas czytania nie sposób nie odczuwać lęku i niepewności, a kryminał zdecydowanie budzi szereg emocji i wywołuje dreszcz strachu. Cała sprawa jest tajemnicza i trudna do rozwiązania, chociaż wydaje się, że prawda znajduje się bardzo blisko. Autor wodzi czytelnika za nos, tropy okazują się niewłaściwe, a bohaterowie mają swoje tajemnice, których chronią i strzegą za wszelką cenę.


„Kasztanowy ludzik” to mroczny, tajemniczy kryminał, który wciąga i nie daje możliwości oderwania się od lektury. Polecam!

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza