środa, 30 grudnia 2020

Wieczór w raju - Lucia Berlin

 

 


Tytuł: Wieczór w raju. Opowiadania zebrane


Autor: Lucia Berlin


Wydawnictwo: W.A.B.


liczba stron: 320„Wieczór w raju” to zbiór opowiadań Lucii Berlin. Autorka stworzyła dwadzieścia dwa krótkie opowiadania, które skupiają się na kobietach. Historie różnią się od siebie, przedstawiają różne osoby, które znajdują się na zupełnie innych etapach życia, w innych miejscach. Opowiadania są prawdziwą emocjonalną podróżą, czytelnik razem z bohaterkami doświadcza wielu emocji, czuje się kochany, samotny, porzucony, zdradzony.

Każda z przedstawionych w opowiadaniach kobiet ma jakiś bagaż, który niesie na swoich ramionach. Niezależnie od tego czy jest to uzależniony od narkotyków mąż, czy też alkoholizm jednej z nich, czy może wieczna tęsknota za ukochanym, każda kobieta stara się poradzić sobie z problemami, ludźmi, uczuciami, które pojawiły się w jej życiu.

Autorka pisze w bardzo specyficzny sposób, wiem że jednym przypadnie on do gustu od pierwszych słów, a innych odrzuci i zapewne nie sięgną już do opowiadań Berlin. Zdania są krótkie, urwane, jakby chciały uciec z kart książki, pozostawiając za sobą uczucia i wspomnienia. Opisy są istnym majstersztykiem, autorka czaruje pięknymi słowami, ukazując miejsca w których toczą się historie.

„Wieczór w raju” to kompletny zbiór, który u uważnego czytelnika pozostawi wiele refleksji i przemyśleń. Lucia Berlin tworzy piękne historie z niesamowitymi bohaterkami, które warto poznać. Polecam!

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza