poniedziałek, 2 września 2013

David Beckham. Piłkarz. Celebryta. Legenda-Gwen RussellTytuł: David Beckham. Piłkarz. Celebryta. Legenda
Autor: Gwen Russell
wydawnictwo: Sine Qua Non
data wydania:  3 lipca 2013
liczba stron: 320
OPIS:
David Beckham to bez wątpienia jeden z najwybitniejszych i najbardziej lubianych piłkarzy. Jest legendą zarówno na boisku, jak i poza nim. Od radosnych pisków młodych dziewcząt do chóralnych śpiewów kibiców – David jest na ustach wszystkich. W 2003 roku, za swoje zasługi dla futbolu, został mianowany kawalerem Orderu Imperium Brytyjskiego. Jego popularność wciąż rośnie i Becks jest na najlepszej drodze do dostąpienia największego zaszczytu – otrzymania tytułu szlacheckiego z rąk królowej Elżbiety II.

 Ta niezwykła biografia przybliża jego największe osiągnięcia. Swój pierwszy występ w seniorskiej drużynie Manchesteru United zaliczył już w wieku 17 lat, a kilka lat później cały świat zapoznał się z jego nazwiskiem za sprawą fenomenalnej bramki w meczu z Wimbledonem. Obecnie, ponad dekadę później, może on pochwalić się piątym wynikiem, jeśli chodzi o liczbę występów w reprezentacji Anglii, pozostając jedynym piłkarzem, który zdobywał gole na trzech różnych mistrzostwach świata.

 Osiągnięcia Davida wykraczają daleko poza boisko. Od swoich pierwszych dni w Manchesterze wspiera organizację charytatywną UNICEF, otworzył także dwie szkółki piłkarskie, w Los Angeles oraz Londynie.

 David Beckham. Piłkarz. Celebryta. Legenda to inspirująca opowieść o niezwykle utalentowanym zawodniku i wspaniałym człowieku. To rzetelny i kompletny portret złotego chłopca angielskiej piłki nożnej, któremu szturmem udało się podbić serca kibiców na całym świecie.
                        Beckham. Nazwisko którego nie trzeba tłumaczyć nikomu. Nawet jeżeli piłka nożna jest Ci obca  i sport jest ostatnia rzeczą o jakiej chcesz myśleć  to na pewno znasz tą postać z portali plotkarskich czy tez wielkich kampanii reklamowych, które obiegły cały świat.  Biografia przybliża nam życie tego wspaniałego piłkarza, ale też jego rodziny, znanej wszystkim Victorii Beckham oraz czwórki dzieci: Brooklyn, Romeo, Cruz i Harper.

Gdy mały David pojawił się na świecie już od najmłodszych lat ojciec wpajał mu miłość do piłki nożnej. Mimo iż urodził się w Londynie swoją miłością obdarzył klub Manchester United. Nikt jednak nie myślał, że za kilka lat David pojawi się na murawie Old Trafford i z duma będzie reprezentować swój ukochany klub.
Gdy jego sportowa kariera rozwijała się w jak najlepszym kierunku spotkał na swojej drodze Victorie Adams dawną członkinie zespołu Spice girls. Para wzięła ślub doczekała się kilkorga dzieci i od lat uważana jest za najbardziej stylowe małżeństwo show-biznesu.  Razem borą udział w głośnych kampaniach, reklamują marki znane na całym świecie, są ikonami stylu.  Piłkarz jest lubiany przez większość społeczeństwa, wydaje się być normalnym, sympatycznym facetem z głową na karku. Jego małżeństwo z Victorią przeniosło jego karierę na inny etap z piłkarza stał się celebrytom.  Jest kochany przez ludzi na całym świecie, docenia się jego skromność, dobro i pozostanie zwykłym człowiekiem w świecie gdzie większość nosi głowę wysoko w chmurach i woda sodowa uderza ludziom do głowy.  Obecnie David zakończył już swoją karierę sportową  lecz nie zniknął z medialnego życia.  W życiu społecznym pełni wiele ról. Jest modelem , trenerem, udziela się w akcjach charytatywnych,  chcę spróbować swoich sił w aktorstwie.

Książka opowiada o  najważniejszych wydarzeniach z życia Beckhama, lecz nie są one przedstawione w sposób chronologiczny. Biografia jest dobrym udokumentowaniem życia piłkarza, jednak minusem może być to, że autorka opisuje głownie życie celebryty, a nie sportowca.  Książka jest idealną pozycją dla tych osób, które chcą poznać szczegóły  życia Davida i Victorii, wszystkie wydarzenia sportowe opisywane są w kontekście wpływu na życie prywatne Beckahama.  Pozycja ma raczej charakter plotkarski, ale mimo to pokazuje nam życie człowieka który doszedł do miejsca w którym teraz się znajduje ciężką praca i wyrzeczeniami.  


Książkę Gwen Russell czyta się szybko i bardzo dobrze.  Dodatkowym plusem są zdjęcia, które pojawiają się w tej pozycji.  „David Beckham. Piłkarz, celebryta, legenda” zainteresuje każdą osobę która z zaciekawieniem przegląda plotkarskie portale oraz kolorowe czasopisma.  Fani sportu znajdą tu trochę mniej informacji dla siebie, ale jeżeli są kibicami Davida to na pewno nie pogardza  ta biografią.


Moja ocena: 5/61 komentarz:

  1. Ja fanką pana Beckhama nie jestem, ale z chęcią przeczytałabym jego biografię. :)
    Zachęciłaś mnie.

    OdpowiedzUsuń