wtorek, 12 marca 2019

Marta Kisiel - Nomen Omen

Autorka: Marta Kisiel

Tytuł: Nomen omen

Wydawnictwo: Uroboros

Liczba stron: 336

„Nomen omen” to kolejna książka autorstwa Marty Kisiel, którą miałam okazję przeczytać i jak to bywa w przypadku twórczości tej pani, bawiłam się świetnie i zaśmiewałam do łez.


Salomea Przygoda to dwudziestopięcioletnia, młoda kobieta, która nigdy nie miała zbyt łatwego życia. Dziewczyna postanawia wyprowadzić się z rodzinnego domu i zamieszkać we Wrocławiu z dala od męczących bliskich. Jednak jej rodzina jest szalona, a nowy dom jeszcze dziwniejszy od poprzedniego. Nieszczęścia nie opuszczają dziewczyny, która próbuję uporać się z wszystkimi problemami, dzięki dużej dawce humoru i dystansu do siebie i świata.


Powieść czyta się bardzo dobrze, przepełniona jest zabawnymi, intrygującym bohaterami, którym daleko do nudziarzy. Każda kolejna strona książki, przynosi nam coraz to dziwniejsze zwroty akcji, przedziwne zdarzenia i absurdalne sytuacje, które bawią i śmieszą. Podczas czytania nie można powstrzymać śmiechu, który sam ciśnie się na usta, ta powieść rozwesela i poprawia humor, rozbawi nawet największego ponuraka. Fabuła jest pokręcona tak jak postaci, które występują w tej historii. Trzeba stwierdzić, że autorka potrafi bawić się słowem, a żarty ozdobione sporą ilością sarkazmu wychodzą jej doprawdy świetnie.


„Nomen Omen” to naprawdę dobrze napisana historia, która sprawi, że każdy pokocha twórczość Marty Kisiel i będzie chciał przeczytać wszystkie jej książki. To powieść, która bawi, trzyma w napięciu, ale co najważniejsze pozwala zrelaksować się i dobrze bawić. Polecam!


1 komentarz:

  1. Mam w domu tę książkę, nawet z autografem :) Niedługo zabieram się za czytanie ;)

    OdpowiedzUsuń