poniedziałek, 8 kwietnia 2019

Okrutne pragnienie - Araminta Hall

Tytuł: Okrutne pragnienie

Autor: Araminta Hall

Wydawnictwo: W.A.B.

Liczba stron: 352

Verita i Mike poznali się na studiach i spędzali ze sobą cały swój wolny czas nie odstępując się na krok. Mężczyzna był zauroczony dziewczyną, widział tylko ją. Pewnego dnia wpadli na pomysł, by zagrać w grę, która polegała na tym, że wychodzili do klubów, odgrywając zupełnie obcych dla siebie ludzi, w momencie gdy dziewczynę zaczynał podrywać jakiś obcy mężczyzna, Mike nagle zjawiał się i rozpoczynał kłótnię, która mogła skoczyć się awanturą. Po wszystkim para sypiała ze sobą. Jednak wszystko uległo zmianie i para przestała się spotykać. Verity ma kogoś innego, jest szczęśliwa i układa sobie nowe życie, czeka ją ślub. W momencie w którym Mike otrzymuje zaproszenie na ślub dziewczyny, zaczyna myśleć, że ich gra rozpoczyna się od nowa.


Książką wciąga, od pierwszych stron to co wyczyniają główni bohaterowie wydaje się być nienormalne i niepokojące. Narracje prowadzi Mike i to z jego perspektywy poznajemy cała historię, sam tok myślenia mężczyzny w pewnym momencie zaczyna przerażać. Jego nastawienie do Verity jest niebezpieczne i psychopatyczne, a co najważniejsze, może doprowadzić do katastrofy. Czytelnik cały czas zastanawia się czy Mike zwariował, czy może to Verity jest manipulantką i pogrywa z nim.


„Okrutne pragnienie” to wciągający, intrygujący thriller, który trzyma w napięciu i zmusza do skupienia się na myślach i czynach głównego bohatera. Podczas lektury odczuwa się dreszczyk niepewności i strachu. Do końca nie wiadomo, co może się wydarzyć. Ta książka to opowieść o obsesjach, manipulacji, pożądaniu i miłości, która może doprowadzić do szaleństwa i zniszczenia. Polecam bardzo mocno, jestem pewna, że miłośnicy thrillerów psychologicznych nie zawiodą się.


2 komentarze:

  1. Fabuła przykuwa uwagę, więc są szanse, że kiedyś się skusze.

    OdpowiedzUsuń
  2. Uwielbiam thrillery! Koniecznie muszę przeczytać!

    OdpowiedzUsuń