wtorek, 14 maja 2019

Olszany. Droga do domu - Agnieszka Litorowicz-SiegertTytuł: Olszany. Droga do domu

Autor: Agnieszka Litorowicz-Siegert

Wydawnictwo: W.A.B.

Data wydania: 13 marca 2019

„Olszany. Droga do domu” to powieść autorstwa Agnieszki Litorowicz-Siegert, która zachwyca swoim spokojem, ciepłem i emocjami spływającymi na czytelnika po przeczytaniu każdej strony.


Julia jest architektem, kocha swoją pracę, ma ukochanego z którym spotyka się od sześciu lat i wydaje się, że jej życie jest naprawdę bliskie ideałowi. Cały jej świat upada, gdy dowiaduje się, że jej mężczyzna zdradza ją i jest w związku z kimś innym. Nagle jej pewność siebie i cała siła znikają. Kobieta chcę zniknąć i odciąć się od świata, szczególnie od matki i swoich przyjaciół, którzy są zbyt wścibscy. Właśnie w ten sposób Julia znajduje się w pięknym domy, który został zbudowany przez jej dziadka. Posiadłość jest stara, ale ma w sobie pewien czar, niestety teraz została wystawiona na sprzedaż. Nieopodal w sąsiedztwie pomieszkuje pan weterynarz Wiktor, który zwraca uwagę kobiety swoim ciepłem i bezpretensjonalną postawą. Nieoczekiwanie w tym spokojnym miejscu życie Julii nabiera rozpędu.


Główna bohaterka nie należy do postaci, które lubi się od pierwszych stron. Jest chłodna, wykalkulowana, pozbawiona pozytywnych emocji. Jest dumna zadowolona ze swojego życia i raczej nie ogląda się za siebie na innych ludzi. Z czasem, gdy jej życie zmienia się diametralnie Julia ulega przemianie. Zaczyna doceniać piękno, które jej otacza, zwalnia i dostrzega ludzi i świat dookoła. Olszany zmieniają ją i otwierają na zupełnie nieznany świat i emocje.


Cała akcja tej powieści ma miejsce w Olszanach, czyli małej mieścince gdzieś na Pomorzu. Jest to miejsce w którym czas się zatrzymał, wszyscy mieszkańcy znają się doskonale, plotki mnożą się z prędkością światła, a obecność nieznajomych zostaje zauważona od pierwszej chwili. Sama opowieść wciąga i czyta się ją z przyjemnością, zresztą nietrudno zatopić się w tej ciepłej historii, która została świetnie napisana i przemyślana. Nie ma tutaj miejsca na pomyłki i nieścisłości, tajemnice przeplatają się z miłością, która zaczyna łączyć bohaterów.


„Olszany. Droga do domu” to powieść, która wzrusza, wprawia w nostalgię i bawi w najmniej spodziewanych momentach. Myślę, że każdy kto sięgnie po tę książkę zostanie wciągnięty do czarującego, wypełnionego emocjami świata, a miłośnicy literatury obyczajowej będą zachwyceni. Polecam!


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz