czwartek, 17 października 2019

Kolory zła. Czerwień - Małgorzata Oliwia Sobczak

Tytuł: Kolory zła. Czerwień

Autor: Małgorzata Oliwia Sobczak

Wydawnictwo: W.A.B.

Liczba stron: 384

W Sopocie ma miejsce morderstwo, ofiarą jest młoda kobieta, sprawca oczywiście nie zostaje pojmany. Po wielu latach historia zaczyna się powtarzać, zaczynają ginąć młode dziewczyny. Zbrodnie są okrutne i przerażające, ofiary zostają utopiony, a później sprawca wyciął im usta. Śledczy nie mają pojęcia jaki mógł być motyw, co kierowało mordercą i dlaczego wybrał właśnie te dwie młode kobiety, które łączy jedynie podobny tym urody. Sprawę bierze na siebie prokurator Leopold Bilski, który stara się rozwikłać tajemnicę przy okazji odkrywając jak wiele łączy ją z morderstwem sprzed siedemnastu lat. Pytania mnożą się, jest coraz więcej podejrzeń, a coraz mniej faktów. Zabójca pozostaje na wolności, a czas ucieka.

Czerwień autorstwa Małgorzaty Sobczak to intrygująca, wciągająca powieść kryminalna, która umiejętnie lawiruje pomiędzy latami dziewięćdziesiątymi, a czasami obecnymi. Postacie pojawiające się w książce są interesujące i nieszablonowe, dają się lubić, a motywy ich postępowania są przekonujące i logiczne. Sama zagadka i tajemnicze morderstwa są tak przedstawione, że nie sposób poznać prawdę i odkryć kim jest morderca. To fascynujące i budzi wiele emocji, które utrzymują się do ostatniej strony, kiedy to wszystko staje się jasne. Tytuł idealnie pasuje do całej opowieści, a interpretacje i znaczenie zostawiam oczywiście do indywidualnej refleksji i zastanowienia.


Jestem przekonana, że „Czerwień” spodoba się miłośnikom kryminalnych powieści, a kolejna książka autorstwa pani Sobczak będzie równie dobra, o ile nie jeszcze lepsza. Polecam!

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza