środa, 2 października 2019

Uwięziony krzyk - Anna Naskręt


Tytuł: Uwięziony krzyk

Autor: Anna Naskręt

Wydawnictwo: Muza

Liczba stron: 320
Anna Naskręt autorka książki „Uwięziony krzyk” prowadziła całkowicie zwyczajne życie, jak wiele osób na świecie, gdy nagle wszystko uległo zmianie. Miała zaledwie dwadzieścia cztery lata, gdy wykryto u niej ciężką chorobę, lekarze skreślili ją na starcie  i nie dawali żadnych szans na dalsze życie, ale ona jakimś cudem przeżyła i musiała zacząć walkę. Po latach cierpienia, zmagania się z samą sobą postanowiła napisać książkę i podzielić się swoją historią z czytelnikami.


Książka została napisana wiele lat po całej trudnej sytuacji, która miała miejsce w życiu autorki. Anna skończyła szkołę, miała swoje pasje i zainteresowania, założyła rodzinę. Miała dobre życie, gdy pewnego wieczora poczuła się gorzej, zakręciło się jej w głowie, przewróciła się i trafiła do szpitala. A tam rozpoczął się ciąg zdarzeń, który odmienił jej życie. Była sparaliżowana, mogła obserwować jak czas płynie, patrząc przez okno. Tylko tyle jej pozostało. Była zdrowa, czuła się dobrze i nagle przeszła udar mózgu. To było niewyobrażalne, że została zamknięta we własnym ciele.


Ta książka to opowieść o samotności, sile i walce o życie. Autorka z dnia na dzień zachorowała i musiała całkowicie przewartościować swoje życie.  Nie mogła komunikować się ze światem, była biernym uczestnikiem rzeczywistości. Zdana na innych, milcząca, samotna. Anna była zupełnie sama, oczywiście obok byli ludzie, ale ona sama była traktowana jak roślina, nikt nie okazywał jej cieplejszych uczuć, nie rozmawiał z nią, nie opowiadał o tym co dzieję się w życiu jej najbliższej rodziny.


Życie autorki nie było łatwe, musiała przejść wiele, by zacząć funkcjonować zupełnie od nowa, ale ciężka praca i poświęcenie dały niesamowite rezultaty. Polecam książkę „uwięziony krzyk”, jestem przekonana, że ta opowieść wywoła wiele łez i zmusi do przemyśleń na temat tego co mamy i jak kierujemy własnym życiem.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz