wtorek, 12 listopada 2019

Bolesław Chromry -Pozwólcie pieskom przyjść do mnie


Autor: Bolesław Chromry


Tytuł: Pozwólcie pieskom przyjść do mnie

Bartek i Dorota są młodym małżeństwem, które radzi sobie całkiem dobrze. Mają dobre zarobki, mieszkanie w dobrej warszawskiej dzielnicy, a zamiast męczyć się z pieluchami i wysłuchiwać płaczu dziecka, zainwestowali w psa. Są całkiem zadowoleni ze swojego losu, interesują się sztuką, w weekend odwiedzają lokalny targ an którym poszukują jakiś zaskakujących, oryginalnych dzieł sztuki. Całkowitym przypadkiem, pewnej soboty poznają inne małżeństwo, które sprzedaje różnego rodzaju sprzęty elektroniczne i tym razem ma ze sobą również psa.  I cóż życie głównych bohaterów byłoby spokojne i prawie idealne, gdyby nie wydarzyło się coś zaskakującego i nagle zniszczyło cały ład i spokój panujący w życiu tej zakochanej pary.


Przyznam szczerze, że nie miałam żadnych oczekiwań co do tej książki, tytuł był przedziwny, okładka również, opis niczego nie zapowiadał. Całość okazała się dość zwyczajna, bohaterowie to normalni ludzie, którzy chcieliby być bardziej wyjątkowi niż są w rzeczywistości, sama fabuła powieści jest raczej mało oryginalna i dość schematyczna, a całość napisana jest językiem, który czyta się dość przyjemnie. Tym co wyróżnia „Pozwólcie pieskom przyjść do mnie” to z pewnością to, że jest to satyra i autor odważnie wyśmiewa bohaterów, których przecież sam stworzył. Autor z przymrużeniem oka opisuje całą rzeczywistość i społeczeństwo, jest przy tym ironiczny i sarkastyczny.


„Pozwólcie pieskom przyjść do mnie” książka której autorem jest Bolesław Chromry to zabawna, specyficzna, satyryczna opowieść, która z pewnością rozśmieszy, ale też zmusi do refleksji. Polecam!Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza