piątek, 22 maja 2020

How To. Jak? Absurdalnie naukowe rozwiązania codziennych problemów - Randall Munroe
Tytuł: How To. Jak? Absurdalnie naukowe rozwiązania codziennych problemów


Autor: Randall Munroe

Wydawnictwo: Czarna Owca

Liczba stron: 306
„How To. Jak?” to przewodnik napisany przez pracownika agencji kosmicznej NASA. Pierwsza książka jego autorstwa cieszyła się dużą popularnością, byłam bardzo ciekawa, czy kolejna również dostarczy czytelnikom tyle dobrej zabawy.


Książka skierowana jest do osób, które chcąc się dowiedzieć czegoś zupełnie nowego, poznać ciekawostki, które go zaskoczą, a może i nawet rozbawią. Z pewnością podczas czytania potrzebne jest poczucie humoru, ponieważ autor nie ukrywa, że nie stworzył, sztywnego, poważnego, naukowego przewodnika. Całość złożona jest z dwudziestu ośmiu rozdziałów w których autor wyjaśnia i tłumaczy, jak wykonać pewne czynności mniej lub bardziej oczywiste.


Miłym dodatkiem w książce są ilustracje, które wyglądają jak wyciągnięcie żywcem z komiksowych historii. Dzięki temu przekazywana treść wydaje się jeszcze bardziej zabawna i przystępna. Podczas czytania aż trudno uwierzyć, że ta lektura została napisana przez kogoś pracującego w NASA, język jest lekki, dowcipny, humorystyczny, zdecydowanie nie jest to naukowy podręcznik.


Bardzo mocno polecam tę książkę, zachwyci wszystkich ciekawych świata, otwartych, pełnych humoru ludzi.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza