sobota, 30 listopada 2013

Ślepa zemsta- Erica Spindler


Opis: Ślepa zemsta
Autor: Erica Spindler
wydawnictwo: Mira
data wydania:  2013
liczba stron: 480


OPIS:

złomowisku policja znajduje sześć kobiecych dłoni. Śledztwo, które prowadzi detektyw Patti O’Shay, zostaje szybko umorzone z braku świadków i dowodów. Patti ciężko przeżywa niepowodzenie, ale wkrótce musi zmierzyć się z większą tragedią. Jej mąż, również policjant, zostaje brutalnie zamordowany. Prawdopodobnie padł ofiarą grasujących na ulicach band szabrowników. Dochodzenie utyka w martwym punkcie.

 Po dwóch latach policja odkopuje w parku ciało kobiety pozbawione prawej dłoni. Śledztwo ponownie prowadzi Patti, z tym większą determinacją, że na miejscu zbrodni znaleziono odznakę jej męża. Pani detektyw stawia wszystko na jedną kartę. Odrzuca zasady i postanawia grać równie nieczysto, jak ścigany przez nią morderca

Po raz kolejny otrzymujemy wspaniałą, trzymającą w napięciu książkę prosto od autorki, która nigdy nie zawodzi. Erica Spindler bo o niej mowa ponownie udowadnia, iż jest mistrzynią w swoim fachu i na jej książkach nie można się zawiść.

Huragan Katrina zniszczył Nowy Orlean, miasto zostało spustoszone, a szkody które spowodował ciężko będzie naprawić, skutki odczuwane będą jeszcze przez wiele długich lat.  Mieszkańcy muszą poradzić sobie w trudnej sytuacji, której nie ułatwia strata wielu przyjaciół, członków rodzin, sąsiadów. Miasto musi zacząć niwelować skutki nawałnicy, aby to nastąpiło konieczne jest wywożenie zepsutej żywności . Podczas pozbywania się starych produktów z lodówek dochodzi do makabrycznego odkrycia  w jednej z lodówek pracownicy odnajdują dłonie- ludzkie dłonie.

Dochodzeniem zajmuje się Patti O'Shay, niestety zostaje ono umorzone i przerwane tak samo jak śledztwo dotyczące jej męża, który tak jak ona był policjantem. Mijają dwa lata  w parku znalezione zostaję zwłoki młodej kobiety  i tak naprawdę nikogo by to nie zaskoczyło  gdyby nie fakt, że ofiara pozbawiona była dłoni.  W dodatku od ciałem dziewczyny znajduje się odznaki policyjna męża Patti. Policjantka o raz kolejny zajmuje się śledztwem i nie ma zamiaru odpuścić dopóki nie  rozwiąże tej tajemnicy.

Każda książka napisana przez panią Spindler jest dla mnie perfekcyjna, uwielbiam tajemnice stworzone przez autorkę.  Rzeczywistość kreowana przez nią jest fascynująca, brutalna i pełna mrocznych tajemnic i bardzo, bardzo wciąga, nie pozwalając oderwać się od lektury.  Jak zwykle autorka nie zamęcza nas zbędnymi, przydługimi opisami dzięki czemu akcja pędzi w zawrotnym tępię, a czytelnik nie ma nawet krótkiej chwili by poczuć nudę.  Co najważniejsze Erica Spindler tworzy fabułę w taki sposób, że nawet najlepsi z nas nie potrafią odgadnąć kto kryję się za tajemniczymi mordami w mieście.  Postaci pojawiające się książce nie da się nie polubić, Patti jest kreowana jako miła policjantka, która do końca walczy  w imię prawdy.

„Ślepa zemsta” to kryminał obok, którego nie można przejść obojętnie. Książka  podtrzymuje napięcie, a zakończenie zaskoczy niejednego czytelnika.  Polecam wszystkim fanom twórczości pani Spindler, a także wszystkim tym ,którzy szukają dobrego kryminały na zimny wieczór.

Moja ocena: 5/6

Za możliwość przeczytania dziękuje wydawnictwu Mira/Harlequin.


1 komentarz:

  1. Ostatnio często natykam się w internecie na recenzje tej książki! No aż chce się czytać! :)

    OdpowiedzUsuń