wtorek, 17 grudnia 2013

Kurs szczęścia- Beata Pawlikowska
Tytuł: Kurs szczęścia
Autor: Beata Pawlikowska
wydawnictwo: G+J Gruner&Jahr
data wydania:  25 września 2013
liczba stron: 360


OPIS:


Podświadomość jest jak dzikie, przestraszone zwierzątko. Trzeba je cierpliwie i wytrwale oswajać – bo dopiero wtedy pozwoli ci podejść bliżej i naprawdę się poznać.
 Wiesz dlaczego tyle razy wydawało ci się, że już wyprostowałeś wszystkie swoje myśli, a potem nagle odkrywałeś, że są tak samo poplątane jak zawsze?
 Bo za szybko ogłosiłeś zwycięstwo.
 Zapisów w podświadomości nie można zmienić w ciągu jednego dnia. I nie wystarczy jedna fantastyczna decyzja. Trzeba ją podejmować na nowo codziennie i ćwiczyć, ćwiczyć, ćwiczyć nowy sposób myślenia.
 Ta książka uczy właśnie tego.
 To interaktywne ćwiczenia, które kiedyś wymyślałam dla siebie, a teraz mam nadzieję, że także Tobie pozwolą przejść na jasną i czystą stronę życia.Beata Pawlikowska zazwyczaj kojarzyła mi się z książkami audycjami radiowymi dotyczącymi  podróżowania. Teraz słynna podróżniczka zajęła się pisaniem książek o zgoła innej tematyce, a mianowicie jest to psychologia.  "Kurs szczęścia" jest 3 tomem z serii "W dżungli podświadomości", autorstwa Beaty Pawlikowskiej.   Po przeczytaniu pierwszego tomu wiedziałam, że na pewno sięgnę po kolejne książki, panie Beaty.

Najnowsza publikacja podróżniczki jest zestawem ćwiczeń, które każdy z nas może wykonywać w domowym zaciszu. I musze przyznać, że ta książka jest genialna. Co najważniejsze czytając z całego serca wierzyłam, że te ćwiczenia zaproponowane przez autorkę dadzą pozytywne rezultaty.  I nadal w to wierzę. Oprócz ćwiczeń w książce tradycyjnie znajdują się przemyślenia Pani Pawlikowskiej, jej refleksje nad życiem i otaczającym nas światem.  Jednak tym razem to ćwiczenia są najważniejsze.

Oczywiście samo czytanie nic nam nie da, sami musimy obudzić w sobie chęci, zapał i zabrać się do pracy.  Konieczne jest wykonywanie ćwiczeń tak jak podaje nam autorka, bez żadnych modyfikacji z naszej strony.  W publikacji znajdują się też specjalnie przygotowane strony w których czytelnik będzie mógł rozwiązywać przygotowane zadania, i tworzyć własne zapiski z przebiegu ćwiczeń.

Jak zwykle, książka budzi w nas same pozytywne emocje i uczucia, w środku znajdują się tez żółte kartki na których widnieją mądre słowa warte zapamiętania. Tekst urozmaicony jest przez rysunki odręcznie narysowane przez Beatę Pawlikowską. Książka wydane jest w twardej oprawie co również można zaliczyć do plusów.  Treść przekazana jest w sposób łatwy i zrozumiały dla każdej osoby, która sięgnie po książkę.  Co ważne autorka nie przekazuje nam samej suchej teorii, ale praktykę.


Nie zawiodłam się na kolejnej książce pani Beaty, a wręcz przeciwnie czuje się pozytywnie zaskoczona.  Dzięki jej publikacją inaczej patrzy się na otaczająca nas rzeczywistość i świat, a sama autorka wydaje się być zupełnie inna niż ludzie, których spotykamy na swojej drodze. Pełna życiowego optymizmu, ale nie pasująca do brutalnych czasów w których przyszło nam żyć.  Z czystym sumieniem polecam !Moja ocena: 5/6

3 komentarze:

  1. nie przepadam za tym typem książek.

    OdpowiedzUsuń
  2. Znam książki podróżnicze pani Beaty i muszę przyznać, że mają one w sobie naprawdę duży ładunek pozytywnych emocji ;) Chętnie przeczytałabym ,,Kurs szczęścia", jak i pozostale tomy tej serii.

    OdpowiedzUsuń
  3. a jakoś nie mogę się przekonać do tej autorki :)

    OdpowiedzUsuń