czwartek, 22 stycznia 2015

Próba uczuć- Tina Reber


Tytuł: Próba uczuć
Autor: Tina Reber
Wydawnictwo: Akurat
data wydania: listopad 2014
liczba stron: 512„Próba uczuć” autorstwa Tiny Reber to kontynuacja powieści  „Miłości bez scenariusza”. Po przeczytaniu pierwszej części byłam naprawdę zadowolona i z niecierpliwością oczekiwałam kontynuacji tej historii, więc z chęcią sięgnęłam po dalszy ciąg losów znanych wcześniej bohaterów.
Tyran i Ryan zaręczyli się, i zaczęli układać swoje wspólne życie, nic nie zapowiadało nadchodzących kłopotów w ich szczęśliwym i pełnym miłości związku, lecz ciemne chmury nadchodziły coraz szybciej i w końcu rzuciły cień na ich związek. Gdy kariera Ryana rozwijaj się coraz szybciej, Tyran musi poradzić sobie z zazdrością, która wypełnia jej serce. Niestety w świecie gwiazd, roi się od osób, które tylko czekają na potknięcie kogoś sławnego, a intrygi i knucie są na porządku dziennym. Wspólne życie tej dwójki staje pod znakiem zapytania, czy ich relacja przetrwa udowadniając, że nawet w świecie show businessu jest miejsce na prawdziwą miłość?

Jak pamiętamy z pierwszej części, Tyran jest zwykłą kobietą, prowadzącą pub w małym miasteczku, natomiast Ryan jest aktorem, wielką gwiazdą, bożyszczem kobiet na całym świecie. Mimo tego, że pozornie wiedzie im się dobrze i są szczęśliwi będąc razem, wiele osób wątpi i w to, że są w stanie przetrwać razem dłuższy czas. Para stara się udowodnić, że świat myli się, a ich uczucie zwycięży z bezwzględnymi prawami show businessu. Jednak kobieta zaczyna się poddawać i z dnia na dzień, w jej głowie pojawia  się coraz więcej sprzecznych myśli, siejących wątpliwości. Najwięcej bólu sprawiają jej tak zwane sceny erotyczne grane przez Ryana z innymi kobietami, mimo wiary w ukochanego, Tyran zaczyna wątpić w siłę ich miłości, a gdy nagle w ich życie wchodzi była partnerka Ryana, Tyran czuję że jest na przegranej pozycji.

Trzeba przyznać, że całość nie jest może zbyt oryginalna i odkrywcza, ale jest to romans, więc nie spodziewałam się żadnej nowości w tej historii, jednak mimo to, powieść pokazuję nam miłość o którą trzeba walczyć mimo przeciwności losu. Po przeczytaniu książki, czytelnikowi mogą otworzyć się oczy, sława nie jest tak cudowna jak mogłoby się pozornie wydawać, a bycie partnerem znanej osoby, często sprawia wiele bólu i cierpienia.  Lektura w prawdziwy sposób pokazywała nam ukryte cienie sławy i jest to niewątpliwy plus powieści.

Zdecydowanie bardziej podobała mi się jednak pierwsza część tej historii, w tej przeszkadzało mi tak przesłodzone pokazanie miłości między tą dwójką postaci, dodatkowo zbyt duża ilość scen erotycznych również nie przypadła mi do gustu. Mimo wszystko, całość spodobała mi się, i wywarła na mnie pozytywne wrażenie, akcja rozwija się szybko i wciąga czytelnika w świat miłości, zazdrości i świata gwiazd.

Polecam!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz