wtorek, 27 stycznia 2015

Erica Spindler- w milczeniu


Tytuł: W milczeniu

Autor: Erica Spindler

Wydawnictwo: Harlequin

Data wydania: 16 stycznia 2015

Liczba stron: 496


            Uwielbiam autorów, którzy nigdy nie zawodzą swoich czytelników, a każda ich kolejna książką jest tylko powiększeniem ich cennego dorobku wydawniczego. Tak jest właśnie z powieściami autorstwa Ericy Spindler, nie zwiodłam się jeszcze na żadnej jej pracy i za każdym razem jej książki wciągają mnie w ten tajemniczy, wykreowany świat, w którym każdy może być winnym. Czytając „W milczeniu” po raz kolejny upewniłam się w tym, że twórczość tej autorki, należy do jednej z moich ulubionych.

Avery Chauvin jest dziennikarką, pochodzącą z małego miasteczka  Cypress Springs, która wyprowadziła się do Waszyngtonu by rozpocząć swoją karierę. Całe jej poukładane życie zmienia się, gdy kobieta dowiaduję się, że jej ojciec, popełnił samobójstwo. Śmierć jednej z najbliższych osób, wstrząsnęła bohaterką, dodatkowo nie może ona uwierzyć w to, że jej tata-miejscowy lekarz odebrałby sobie życie. Wszyscy dookoła starają się jej wyjaśnić, że mężczyzna zmienił się po śmierci jej matki i nie był już tą samą osobą, którą znała sprzed lat. Mimo wszystko, Avery nie wierzy w słowa przyjaciół i postanawia na własną rękę dowiedzieć się, co tak naprawdę stało się z jej ojcem. Pierwsze co zmusza ją do myślenia to fakt, że w ostatnim czasie w mieście doszło do wielu samobójstw i tajemniczych zniknięć. Gdy zaczyna zagłębiać się w tą sprawę, w rodzinnym domu odnajduję artykuły dotyczące morderstwa sprzed piętnastu lat. Nie ma pojęcia, dlaczego jej ojciec mógłby zbierać informację na ten temat. Dodatkowo w miasteczku ginie kobieta, chodzą plotki że zaginął też naukowiec, który stara się udowodnić wszystkim, że w miasteczku prężnie działa rada Siedmiu. Kobieta znajduję coraz więcej dowodów na to, że śmierć jej ojca nie miała związku z samobójstwem.


Pani Spindler jak zwykle wciąga czytelnika w nową intrygująca sprawę, a jej niezwykle lekkie pióro sprawia, że powieść czyta się szybko z niesamowitą przyjemnością. Autorka prowadzi akcję w odpowiednim tempie nie przyśpieszając, ani nie zanudzając odbiorcy, a miłym dodatkiem jest pojawiająca się czasami perspektywa mordercy. Jeżeli chodzi o głównych bohaterów to jak zawsze u tej autorki, są oni dość charyzmatyczni i wyraziści. Zakończenie jak zwykle zaskakuję, wprawia w zdziwienie i zapada w pamięć.


Książka „w milczeniu” na pewno przypadnie do gustu wszystkim fanom twórczości Ericy Spindler, a także każdemu kto ma ochotę na ciekawy i pełen tajemnic kryminał.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz