niedziela, 19 kwietnia 2015

Barwy miłości - Kathryn Taylor


Tytuł: Barwy miłości

Autor: Kathryn Taylor

Wydawnictwo: Akurat

data wydania: 8 kwietnia 2015

liczba stron: 352


         


                           Dwudziestodwuletnia studentka ekonomi Grace opuszcza swoje rodzinne miasto Chicago i wyrusza w podróż do Londynu, gdzie będzie miała okazję odbywać praktyki w znanej i szanowanej na całym świecie firmie "Huntigton Ventures". Właścicielem firmy jest młody mężczyzna pochodzący z arystokratycznego rodu, Jonathan Huntington. Jest on jednym z najbardziej pożądanych kawalerów w Anglii i nie można się temu dziwić, przystojny, bogaty z nienaganną aparycją wydaje się spełnieniem marzeń wielu kobiet. Pierwsze spotkanie tych dwojga nie należy do najlepszych, Grace targające za sobą wielką walizkę dostrzega swojego szefa przed lotniskiem  i pomyłkowo sądzi, że przyjechał on właśnie po nią. Oczywiście myli się, ponieważ Huntington miał zamiar odebrać przyjaciela, który właśnie przyleciał do niego by rozmawiać z nim na temat  sprawa finansowych i nie tylko. Mimo to mężczyzna oferuję Grece podwiezienie do firmy. Szczęście zdecydowanie nie trzyma się młodej dziewczyny w obcym kraju, po przyjeździe do firmy dowiaduję się, że mieszkanie które miała wynająć wcale nie jest do wynajęcia, i mężczyzna z którym się kontaktowała to zwykły oszust., który wyłudził od niej pieniądze. Jej nowa przyjaciółka z pracy oferuję jej pokój w mieszkaniu w którym mieszka ze znajomymi, a Grece z ulgą i wdzięcznością przyjmuję tą pomoc. Niespodziewanie Jonathan postanawia przenieść dziewczynę do swojego biura i dać jej stanowisko swojej asystentki podczas odbywania praktyk. Mimo ostrzeżeń przyjaciółki, Grace zbliża się coraz bardziej do tajemniczego mężczyzny, a jego pełen sekretów świat wciąga ją krok po kroku coraz głębiej. Jednak szef stawiaj jej warunek: to tylko seks, nic więcej żadnych uczuć, zaangażowania i związku. Już na wstępie mówi jej że nie będzie w stanie jej tego zaoferować, a niedoświadczona Grece ufa mu i zgadza się na wszystko wierząc, że może los się do niej uśmiechnie.


Czytając zdecydowanie można było zauważyć podobieństwa do 50 twarzy Greya, chociażby tajemniczy, bogaty Jonathan wydawał się kreowany na postać Christiana, a Grace niedoświadczona dziewczyna momentami przypominała Anne. Można zauważyć, że autorka wzorowała się na 50 twarzach, jednak na plus warto zauważyć, że stylistycznie Barwy miłości wypadają o niebo lepiej od swojego pierwowzoru. W pierwszym tomie w zasadzie niczego się nie dowiadujemy o postaci tajemniczego Jonathana i choć chcielibyśmy by autorka zdradziła nam chociaż jakiś sekret, musimy czekać do kontynuacji tej serii. Grece nie jest tak słodka i niewinna jak wydaje nam się na początku, potrafi postawić na swoim i omotać sobie mężczyznę wokół palca.


Autorka w ciekawy sposób stworzyła też tło i drugoplanowe postacie do których przyzwyczajamy się i z chęcią czytamy ich perypetie, które choć troszkę odchodzą od głównego wątku. Akcja powieści nie jest spektakularna, toczy się dość spokojnie i powoli zaprasza nas do świata tajemniczych pragnień Jonathana.Barwy miłości to książka, która nie odkrywa przed nami niczego nowego, ale mimo to  czyta się ją szybko i przyjemnie. Wszystkim którzy zdecydują się na przeczytanie polecam przyjrzeć się okładce, ta piękna maska jest kluczowym elementem tej historii. Polecam wszystkim tym którzy lubują się w tym gatunku literackim, nie zawiedziecie się !
1 komentarz:

  1. Lubię czasem sięgnąć po taką lekką lekturę :)

    OdpowiedzUsuń