czwartek, 30 kwietnia 2015

Zielony zakątek - Debbie Macomber

Tytuł: Zielony zakątek

Autor: Debbie Macomber

Wydawnictwo: Mira

Data wydania: 8 kwietnia 2015

Liczba stron: 464

           Debbie Maccomber jest ponad sześćdziesięcioletnią pisarką, która zachwyca czytelników obyczajowymi powieściami, które opowiadają o codziennych problemach z jakimi zmagać się muszą ludzie na całym świecie.


W książce zielony zakątek autorka opisuje losy całego miasteczka Cedar Cove, powoli przedstawia nam poszczególnych mieszkańców, historie które splatają się i łączą w najmniej oczekiwanych momentach. Powieść wciąga od pierwszych stron, mimo że akcja toczy się  bardzo wolno.


Cedar Cove to małe miasteczko, z pięknym krajobrazem dookoła. Mieszkańcy musza radzić sobie z codziennością, która nie zawsze jest kolorowa i szczęśliwa. Poznajemy między innymi Mary Jo, samotną matkę maleńkiej Noelle, która została porzucona przez nieodpowiedzialnego mężczyznę, który nie nawiązał kontaktu z córką, oraz chcę się wywinąć od płacenia alimentów. Kobieta zakochuję w miłym sąsiedzie, który jest nią zauroczony, ale wie że będzie musiała stoczyć walkę z byłym partnerem. Jej brat Linc ożenił się z dziewczyną pochodząca z bardzo zamożnej rodziny, ślub odbył się w tajemnicy i teraz kiedy rodzina dowiedziała się o wszystkim ojciec jego żony postanawia zniszczyć ich związek. Rachel i Bruce wydają się być pozornie szczęśliwym małżeństwem, jednak wszystko komplikuję się coraz bardziej i prowadzi do katastrofy.


Powieść Debbie to naprawdę przyjemna, ciekawa powieść, która przenosi nas do spokojnej mieściny, gdzie mimo wszystko nie zawsze dzieję się dobrze. Książka spodoba się każdemu czytelnikowi, który szuka obyczajowej historii, osadzonej w pięknym miejscu. Jest to kolejny tom z cyklu Zatoka Cedrów, ale spokojnie można czytać tę część bez znajomości poprzednich. Całość obfituję w wiele wydarzeń i liczba bohaterów jest naprawdę imponująca, historie łączą się tworząc spójną całość.  Osobiście z chęcią przeczytałabym kontynuację zielonego zakątka i dowiedziała się jak potoczyły się losy poszczególnych postaci.


Wątek który wywołał u mnie wiele emocji i wciągnął mnie od pierwszych stron to tajemnicze listy, które odnalazła Mary Jo. Poszukiwania jej i Macka były dla mnie intrygujące i spowodowały wzruszenie.  W powieści znajdujemy cały szereg emocji i problemów, od samotnego rodzicielstwa po problemy z nastolatkami. Mimo spokoju jaki panuję w książce nie jest ona monotonna czy nudna, wprost przeciwnie wciąga czytelnika, który przyzwyczaja się do bohaterów, którzy wydają się dziwnie znajomi, tak jak by mijało się ich na ulicy każdego dnia.Polecam wszystkim miłośnikom spokojnych i relaksujących historii.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz