wtorek, 23 maja 2017

Lirogon- Cecelia AhernTytuł: Lirogon

Autor: Cecelia Ahern

Wydawnictwo: Akurat

Liczba stron: 320


Od początku zaciekawił mnie tytuł najnowszej powieści Ceceli Ahern. Lirogon to ptak, który posiada niesamowitą umiejętność, potrafi powtórzyć każdy usłyszany dźwięk ze stuprocentową dokładnością.
Laura to wyjątkowa osoba zamieszkująca małą chatkę w lesie. Tak jak Lirogon, potrafi naśladować dźwięki, taka się urodziła, to jest jej dar. Dziewczyna budzi zainteresowanie innych ludzi, jej zdolność fascynuję, ale też budzi niewytłumaczony niepokój. Przypadkiem istnienie dziewczyny odkrywa ekipa filmowa, która postanawia nakręcić film o tajemniczym i niezwykłym życiu dziewczyny. Dziewczyna zostaje wrzucona do zupełnie obcego, nieprzyjaznego i niebezpiecznego świata w którym brak przyjaznych dusz.

Muszę przyznać, że od początku książki polubiłam główną bohaterkę, która okazała się być tak nieszablonowa i oryginalna jak to tylko możliwe. Jej tajemnicze zachowanie intrygowało, a charakter sprawiał, że nie sposób było nie zapałać do niej sympatią. Laura była cicha i spokojna, żyjąca w swoim świecie, ale potrafiła zawalczyć o swoje i wykazać się niespotykaną odwagą.  Na początku wydawać się mogło, że kobieta nie poradzi sobie w nowym i obcym świecie, nic jednak bardziej mylnego, Laura wykazała się wrodzoną mądrością i bez trudu przystosowała się do nadchodzących zmian. Bohaterka trafia do programu telewizyjnego, ma przedstawić swój talent światu. W tej części powieści, autorka przedstawia kulisy telewizji, jej prawdziwe oblicze, to czego nie widzimy gdy gasną światła. Laura musiała stawić czoła brutalnemu światu, gdzie liczy się tylko pieniądz, wygląd i sława.
Cecelia Ahern niespiesznie prowadzi nas po swojej najnowszej książce, nie szczędząc w niej refleksji na temat życia. Opowieść trzyma naszą uwagę i nie pozwala oderwać się od lektury. Nie ma tutaj zwrotów akcji, ale czytelnik i tak nie jest w stanie powiedzieć stop i odłożyć książkę na bok.  Bardzo podoba mi się, że wątek romantyczny nie przytłoczył całej powieści. Historia miłosna rozwijała się szybko, ale prawdziwie i skradła mi serce swoją szczerością.

"Lirogon" to prawdziwa opowieść o rodzącej się miłości, o odmienności która fascynuję, o wyborach, które zmieniają życie.  Jestem przekonana, że powieść spodoba się wszystkim fanom Cecelii Ahern, ale także tym czytelnikom, którzy lubią melancholijne, pełne refleksji historie o życiu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz