piątek, 2 czerwca 2017

Hygge. Na szczęście- Signe JohansenTytuł: Hygge. Na szczęście

Autor: Signe Johansen

Wydawnictwo: Burda

Liczba stron: 208


Nie trudno zauważyć, że w ostatnim czasie książki związane ze Danią i słynnym Hygge stają coraz bardziej popularne. Czym, więc jest owe hygge? W skrócie jest to duńskie słowo, które oznacza mniej więcej sztukę spokojnego, przyjemnego życia, poszukiwania ciepła rodzinnego, intymności, bycia blisko z przyrodą i naturą, życia w zgodzie ze sobą i światem. Oto całe hygge.

Autorką „Hygge na szczęście” jest Signe Johansen, Norweżka, mieszkająca obecnie w Londynie, parająca się kuchnią i gotowaniem.

Książka jest przewodnikiem, który krok po kroku pokazuję co zrobić, by żyć pełnią życia, cieszyć się dniem i otaczać dobrem i miłością. Z poradnika dowiemy się wiele ciekawostek dotyczących życia w Skandynawii, poznamy ich sposoby na udane życie oraz zdobędziemy wskazówki jak wprowadzić hygge do naszego życia. Autorka jest kucharką, więc w jej książce nie mogło zabraknąć przepisów na przeróżne słodkie wypieki oraz potrawy, które można przyrządzić na śniadanie, obiad i kolację.  Każdy przepis urozmaicony jest zdjęciem, komentarzem autorki.  Autorka podkreśla też jak ważna w życiu Duńczyków jest przyroda i życie w zgodzie z naturą. A dla miłośników wystrojów wnętrz, pojawia się też rozdział dotyczący hygge w domu.

Nie ocenia się książki po okładce, ale w tym wypadku okładka czaruje i urzeka od pierwszego spojrzenia. Cały poradnik jest przepięknie wydany, twarda oprawa, cudowne fotografie dopełniają tylko całości.

Polecam tę pozycję wszystkim miłośnikom Skandynawii oraz tym, którzy jeszcze nie odnaleźli swojego sposoby na hygge, może akurat ta książka przypadnie wam do gustu.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz