niedziela, 3 lutego 2019

Ten jeden dzień - Kaira Rouda

Tytuł: Ten jeden dzień

Autor: Kaira Rouda

Wydawnictwo: W.A.B.

Liczba stron: 352
Paul Strom ma idealne życie, którego można mu tylko pozazdrościć. Ma młodszą i śliczną żonę Mie, zdolne dzieci uczące się w elitarnej szkole, świetną pracę i piękny dom w spokojnej okolicy. Niczego więcej nie potrzebuje do szczęścia. Jednak jak od dawna wiadomo nie ocenia się książki po okładce i tak jest również w tym przypadku. Mężczyzna okazuje się toksycznym, niebezpiecznym człowiekiem, który jest zagrożeniem dla bliskich osób. Pytanie tylko, czy Mia zorientuje się z kim żyje pod jednym dachem.

„Ten jeden dzień” to książka po której spodziewałam się naprawdę dużo. Już okładka sprawiła, że zaczęłam odczuwać pewien niepokój, dlatego przygotowałam się na thriller trzymający w napięciu. Autorka sprostała wyzwaniu, powieść czyta się dobrze, towarzyszy jej raczej mroczny klimat oraz dreszczyk emocji i napięcie.

Tym co zdecydowanie udało się autorce są kreacje bohaterów, każdy z nich charakteryzuje się mocną osobowością, która zapada w pamięć na dłuższy czas. Paul od pierwszych stron książki budzi negatywne uczucia, czytelnik wie, że ten mężczyzna nie jest pozytywną postacią. Biją od niego złe emocje i raczej nie ma możliwości, by ktokolwiek zapałał do niego sympatią. Natomiast Mia, wydawała się spokojną kobietą, taką która raczej trzyma się na uboczu i podporządkowuje się swojemu mężowi.


Kaira Rouda stworzyła książkę, która nie jest idealna, ale wciąga i czytelnik nie chce odrywać się od jej stron.  Może i klimat książki nie jest najmocniejszą stroną tej opowieści, ale chęć dowiedzenia się jak skończy się historia małżeństwa jest tak duża, że trzyma czytelnika do ostatnich stron nie pozwalając oderwać się od niej na chwilę.


„Ten jeden dzień” to lektura, która przypadnie do gustu wszystkim szukającym wciągającej, pełnej tajemnic i napięcia książki. Z pewnością powieść spodoba się miłośnikom thrillerów psychologicznych. Polecam!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz