wtorek, 23 kwietnia 2013

Jane Austen ukradła mi chłopaka. Sekretny pamiętnik.- Cora Harrison


Tytuł: Jane Austen ukradła mi chłopaka. Sekretny pamiętnik.
Autor: Cora Harrison
wydawnictwo: Drzewko Szczęścia
data wydania:  2012  
liczba stron: 384OPIS:

Kontynuacja powieści "Byłam najlepszą przyjaciółką Jane Austen". Porywająca opowieść o oszałamiających młodzieńcach, przepięknych sukniach, pewnej zwyczajnej dziewczynie… i Jane Austen!
 Jane marzy by spotkać intrygującego mężczyznę. Przystojnego, odważnego dżentelmena, który zatańczy równie wspaniale jak wicehrabia, a pojedynkować będzie się niczym sam król.
Bale, plotki, skandale - Jane i Jenny nie nudzą się w Bath. Wszystko zmieni się, gdy Jane sama stanie się najczęstszym tematem plotek, a przyjaciółki będą musiały walczyć o odzyskanie jej dobrego imienia.            

                  Jakiś czas temu miałam okazję przeczytać książkę pt. „ Byłam najlepszą przyjaciółkę Jane Austen” która napisana była w formie pamiętnika którego autorką była kuzynka słynnej pisarki- Jenny Cooper.  Dziś chcę zaprezentować wam kontynuację tej oryginalnej książki, a mianowicie „ Jane Austen ukradła mi chłopaka”.  Jest to książka napisana przez Core Harrison i wspaniale oddaje klimat dawnych czasów.

Czytając drugą część serii o Jane Austen przenosimy się do 1791 roku. Jenny nadal mieszka w domu rodzinnym Jane Austen i jest to jej najlepszy okres w życiu. Nie widzi świata po za swoim ukochanym kapitanem Thomasem Williamsem który oświadczył się jej.  Cała historia toczyła by się w szczęściu i radości gdyby nie brat Jenny i jego złośliwa żona.  Oboje nie chcą dać zgody na ślub naszej bohaterki, podając dziwne powody, tak naprawdę chcą unieszczęśliwić Jenny. Na nic zdają się prośby państwa Austen i ich przekonywanie. Thomas nie chcę się poddać i będzie walczył o swoją ukochaną i ich wspólne życie.   Jane i Jenny odwiedzają swoją rodzinę w Bath, pobyt tam zmieni wiele w życiu dziewcząt- bale, życie w mieście, skandale i niespodzianki, a co najważniejsze Jane zaczyna patrzeć z zainteresowaniem na chłopców.

Książka wciąga od pierwszych stron, jest równie dobra jak jej poprzedniczka.  Mimo swoich 400 stron czyta się ją szybko i przyjemnie.  Powieść wspaniale oddaje życie w czasach Jane Austen. Dzięki formie pamiętnika czujemy się jak gdybyśmy sami uczestniczyli w wydarzeniach opisanych w lekturze.  Wiele wydarzeń jest zgodnych z tym co działo się w rzeczywistości co wpływa jak najbardziej na plus. Każdy z nas zna Jane Austen i jej wspaniałą twórczość, a dzięki tej pozycji możemy poznać ją z tej drugiej beztroskiej  i swobodnej strony.

Książkę poleciłabym każdemu z doświadczenia wiem, że podoba się nie tylko nastolatkom ale tez osoba dużo starszym.  Każdy kto kocha twórczość Pani Austen jak i samą autorkę na pewno z entuzjazmem cofnie się do czasów dzieciństwa jest niesamowitej autorki.  Dodatkowo powieść zachwyciła mnie swoją szatą graficzną, piękna okładka, wspaniałe rysunki które ozdabiają strony powieści, cytaty z powieści Jane to smaczki którymi zachwyci się każdy fan książek Austen.  Polecam wszystkim i gwarantuję dobrą zabawę! Lektura obowiązkowa dla rozważnych i romantycznych.

Moja ocena 5/6Za możliwość przeczytania książki dziękuję Wydawnictwu Drzewko Szczęścia.


3 komentarze:

 1. Przede mną najpierw tom pierwszy - mam już go nawet w swoich zbiorach :) Dodam, że bardzo podobają mi się okładki tych książek - są takie delikatne :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Nigdy nie słyszałam o tej serii, a brzmi bardzo interesująco. Fantastyczny pomysł na książki :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, faktycznie pomysł na książki jest genialny :)

   Usuń