czwartek, 6 czerwca 2013

Ścigana- Tess Gerritsen


Tytuł:Ścigana
Autor: Tess Gerritsen
wydawnictwo: Arlekin
data wydania:  8 maja 2013
liczba stron: 288


OPIS:

Clea nie jest grzeczną dziewczynką. Od dziecka uczyła się złodziejskiego fachu, dwa razy trafiła za kratki. Teraz postanawia rozpocząć nowe, uczciwe życie, ale wplątuje się w groźną międzynarodową aferę. Policja nie wierzy w jej wersję wydarzeń, a dla przestępców jest niewygodnym świadkiem. Musi zdobyć dowody swej niewinności, dlatego włamuje się do posiadłości jednego z podejrzanych. Na miejscu zaskakuje ją… inny włamywacz. Złodziej, zabójca czy niespodziewany sprzymierzeniec?
Tess Garritsen to autorka która tworzy książki z gatunku sensacja/romans.  PO raz pierwszy miałam okazje zapoznać się z twórczością tej autorki i jestem pozytywnie nastawiona do kolejnych książek tej Pani.  Bardzo lubię połączenie wątku romantycznego i kryminalnego w tej książce jest doskonale przedstawione, a wątek miłości nie przytłacza głównego.


Clea pochodzi z rodziny w której wszyscy zajmowali się złodziejskim fachem. Jej wuj jako jeden z lepszych włamywaczy już kiedy była małą dziewczynką przyuczał ją i często kazał dokonywać drobnych lub większy kradzieży i włamań.  Jednak dwa razy ni udało się i dziewczyna została złamana, a karą był pobyt w więzieniu.  Po opuszczeniu więzienia kobieta postanawia żyć inaczej lecz wplątuje się  międzynarodową aferę, związaną z przemytem dzieł sztuki przez niejakiego van Weldona.  Jest jedynym żyjącym świadkiem który może poświadczyć przeciwko van Weldonowi lecz kto uwierzy dziewczynie która odsiadywała karę w więzieniu?  Wie, że musi odnaleźć jedno z ukrytych dzieł sztuki i wtedy uda się udowodnić winę van Weldonowi.  Tropiąc cenne Oko Kaszmiru trafia do bogatej rezydencji  i postanawia po raz ostatni włamać się by odnaleźć cenny sztylet.  Jednak okazuję się, że nie jest jedyną osobą która postanowiła się włamać do jednej z rezydencji, na miejscu  znajduję się jeszcze jedna osoba. Kim jest tajemniczy mężczyzna? Czy okaże się jej konkurencją czy też sprzymierzeńcem ?

Książkę czyta się bardzo szybko i przyjemnie, muszę przyznać, że jest to naprawdę odprężająca lektura nie wymagająca od czytelnika wielkiego skupienia. Jak to w książkach z wątkiem romantycznym bywa nie ma wielkiego zaskoczenie, jako sensacja książka również nie zaskakuję przecież nikt nie oczekiwał nieszczęśliwego zaskoczenia.  Autorka mogła by się postarać trochę bardziej rozbudować akcję i wprowadzić trochę więcej napięcia i emocji ponieważ wszystko jest z byt przewidywalne i oczywiste.  Akcja pędzie bardzo szybko i mija nam jedno popołudnie i książka jest już skończona.  Książka zainteresuję zarówno czytelników lubiących literaturę sensacyjną jak i romanse.  Postacie wydają się być sympatyczne i od samego początku zaczynamy pałać do nich sympatią.

Polecam książkę wszystkim tym którzy szukają krótkiej, szybkiej, niezobowiązującej lektury na wolny dzień. Jestem pewna, że książka ta będzie dla was przyjemną rozrywką i spędzicie z nią miły i przyjemny czas.  Jeśli nie szukamy książki skomplikowanej i trudnej, a szukamy czegoś lekkiego to jak najbardziej polecam „Ściganą”.


Moja ocena: 4/6


Książkę przeczytałam dzięki uprzejmości Wydawnictwa Mira


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz