piątek, 25 października 2013

Spotkanie nad jeziorem-Susan WiggsTytuł: Spotkanie nad jeziorem
Autor: Susan Wiggs
wydawnictwo: Harlequin/ Mira
data wydania:  15 marca 2013
liczba stron: 400


OPIS:


W sennym, małym miasteczku nad jeziorem jest rodzinny pensjonat. Jest w nim Kim, która uciekła z Nowego Jorku, gdzie w jednej chwili straciła świetną pracę i narzeczonego. Jest też Bobby, utalentowany bejsbolista, który z lokalnej drużyny ma szansę przejść do zawodowej ligi i zdobyć sławę. Ale być może będzie musiał poświęcić tę życiową okazję dla syna, którego nigdy nie widział. Kim i Bobby spotykają się.


                 Spotkałam się już z twórczością Suzan Wiggs i nigdy się nie zawiodłam. Tym razem również autorka utrzymała swój wysoki poziom i zaprezentowała nam piękną, pełną ciepła i miłości historię. 
Co zrobić gdy budowany przez nas świat legł w gruzach? Kim musiała znaleźć odpowiedź na to pytanie gdy jako osoba zajmująca się wizerunkiem medialnym sportowców zakochuje się w jednym ze swoich podopiecznych. Po pewnym czasie ukochany zwalnia ją i rzuca pozostawiają samą.  Zrozpaczona i zszokowana kobieta postanawia uciec  do swojej matki i poukładać sobie wszystkie sprawy w głowie.   Na lotnisku spotyka Go, a On od razu zwraca uwagę na jej urodę. Chwilowe spotkanie zapadnie w pamięć obojgu.

Bobby ma zadanie: odebrać z lotniska syna, którego nigdy w życiu nie spotkał. Bobby całe życie marzył o sportowej karierze i wielkiej sławie. I nareszcie jego marzenie może się spełnić. Mężczyzna może przenieść się z lokalnej drużyny do większego, lubianego i szanowanego klubu.  Niestety wiążę się to z długimi wyjazdami, a Bobby nie może zostawić syna, którego dopiero co poznał.  Jako singiel pomieszkiwał w kawalerce, lecz teraz zauważa, że nie są to odpowiednie warunki do życia z dzieckiem. Jego przyjaciel daje mu adres miejsca w którym będzie mógł zamieszkać z synem.  Drzwi do nowego miejsca otwiera mu Kim- kobieta z lotniska.

Autorka po raz kolejny stworzyła powieść w której akcja nie porywa, zwroty akcji nie sprawiają, że nasze serca zatrzymają się na moment, ale i tak nie możemy oderwać się od czytania. Losy bohaterów przepełnione są ciepłem,  każda strona zawiera w sobie dawkę uczuć i emocji od których robi się przyjemniej na duszy.

Bohaterowie nie są chodzącymi ideałami wprost przeciwnie są realistyczni, autentyczni i przez to tak przeze mnie  lubiani. Mają swoje rozterki, problemy i życiowe dylematy, nie wszystko w ich życiu jest różowe i przyjemne.  Lekki styp pisania Pani Wiggs uprzyjemnia nam czytanie i tak już wspaniałej i przyjemnej książki.


Książki Suzan Wiggs mają w sobie coś magicznego, rozpoczynamy zupełnie nową historię, poznajemy nowych bohaterów, a już po kilku stronach czujemy się jakbyśmy znali ich od lat i czytali o osobach których znamy  i uwielbiamy.  Zwykła historia z pozoru romans jakich wiele, ale powieść wzrusza, bawi i budzi uczucia, a to jest chyba najważniejsze.

Moja ocena: 4/6

Dziękuję za możliwość przeczytania 

2 komentarze: