niedziela, 26 stycznia 2014

Naucz się medytować- Eric Harrison Autor: Eric Harrison
Wydawnictwo: STUDIO ASTROPSYCHOLOGII
data wydania: 15 listopada 2012
liczba stron:192


OPIS:

    Medytowanie korzystnie wpływa na każdy aspekt naszego życia. Zwiększa poziom energii, poprawia stan zdrowia, pozwala myśleć i pracować efektywniej oraz bardziej cieszyć się każdym dniem. Osoby medytujące zauważają, że rzadziej palą papierosy, mniej się objadają, a nawet przestają nosić okulary czy faszerować się lekarstwami. To idealne narzędzie służące lepszemu życiu w tym skomplikowanym i nieprzewidywalnym świecie. 

 Dzięki tej książce poznasz najbardziej skuteczne praktyki medytacyjne. Każdy rozdział prezentuje kluczową ideę, po której przedstawiane są konkretne ćwiczenia. Autor objaśnia dlaczego ludzie medytują i jakich nieoczekiwanych korzyści doznają w trakcie swojej nauki. Ukazuje także podstawowe zasady relaksacji i skupiania uwagi oraz podaje różnorodne techniki i sposoby rozpoznawania głębokich stanów umysłu.

 W tym poradniku znajdziesz również wiele minimedytacji, dzięki którym błyskawicznie się zrelaksujesz. Możesz je wykonywać w dowolnej chwili - stojąc w kolejce w supermarkecie czy spacerujesz z psem. Zajmują niewiele czasu i są bardzo przyjemne. Pomogą zredukować Twój stres i rozluźnić Twoje ciało.
Medytowanie stało się w ostatnim czasie bardzo popularne zarówno wśród gwiazd jak i zwykłych nie udzielających się publicznie osób.  Moda na medytacje rozrasta się w szalonym tempie i doszło już nawet do tego, ze powstają specjalne szkoły uczące tej techniki relaksacji.  Mimo to medytacja jest sztuką trudną, a każdy kto kiedykolwiek próbował oczyścić swój umysł ze zbędnym i natrętnych myśli, wie jak duży stanowi to problem. Książka pt. „naucz się medytować” pokazuje nam, że nie jest to tak straszne i trudne jak mówi większość osób.

Eric Harrison, jest pochodzącym z Australii, nauczycielem medytacji. Prowadzi swój własny ośrodek medytacyjny w Perth, oraz prowadzi współprace z międzynarodowymi korporacjami.  Unika powiązań medytacji z religią i wiarą, jest zdania, że jest to bardziej sfera umysłu i psychologii.


Poradnik podzielony jest na trzy części. Pierwsza jest czysto teoretyczna, autor wprowadza nas w tematykę medytacji, wyjaśnia czym jest to zagadnienie,  dowiadujemy się jakich pozytywów możemy się spodziewać po regularnym uprawianiu medytacji. W części drugiej, która jest już odrobinę praktyczna , zostajemy poinstruowani jak wykonywać konkretne techniki, bez problemu możemy przejść do tej części, pomijając część wstępną.  Możemy tam przeczytać o dziesięciu najpopularniejszych sposobach medytacji.  Cześć ostatnia dotyczy praktyki i mówi o tym jak wprowadzić medytację do naszego codziennego życia.

Harrison piszę w sposób zrozumiały i czytelny dla każdego, jego język jest prosty, nie używa on skomplikowanych zwrotów i pojęć. Możemy czytać też o mini medytacjach, które są proste do wykonania i pozwalają nam w codziennych chwilach zrelaksować się i zrzucić napięcie. Książka to zbiór dwudziestu ćwiczeń, które pozwolą nam poznać sposoby medytowania.

„Naucz się medytować” to książka doskonała dla osób początkujących, które dopiero co wchodzą w świat medytowania i kultury dalekiego wschodu. Jest to dobra publikacja, dzięki której  rozpoczniemy przygodę z metodą „uważności”. Poradnik ten mogę polecić każdemu kto zaciekawiony jest tym sposobem oczyszczania ciała i umysłu. Jestem przekonana, że nie zawiedziecie się.

Moja ocena: 5/6


3 komentarze:

  1. Pamiętam, że kiedyś bardzo chciałam nauczyć się medytować - takie "oczyszczenie umysłu" byłoby dla mnie idealne! :D

    OdpowiedzUsuń
  2. Z reguły nie interesują mnie książki tego wydawnictwa, ale medytacja to chyba całkiem ciekawa sprawa :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Niestety nie przepadam za takimi książkami :)

    OdpowiedzUsuń