wtorek, 19 kwietnia 2016

Tylko ty- Federico Moccia

Tytuł: Tylko ty

Autor: Federico Moccia

Cykl: Chwila szczęścia (tom 2)

Wydawnictwo: Muza  Federico Moccia to włoski pisarz, który zasłynął powieścią Trzy metry nad niebem, przeniesioną później na ekrany kin. „Tylko ty” to kontynuacja powieści „Chwila szczęścia”, spotykamy tutaj tych samych bohaterów, których zdążyliśmy poznać już wcześniej. Akcja rozpoczyna się w chwili, gdy Nicco decyduję się odnaleźć Anię, turystkę z Polski, którą poznał w Rzymie. Dziewczyna skradła jego serce, więc chłopak postanawia zawalczyć o nową miłość Oczywiście pomaga mu Gruby, najlepszy przyjaciel na którego zawsze może liczyć. Nie bacząc na przeszkody ruszają w podróż do Warszawy, jednak tam spotyka ich niemiła niespodzianka, ślady dzięki którym chwili odnaleźć Anię, okazuję się fałszywe. Nicco zaczyna wątpić w słuszność podróży, traci nadzieję i przestaje wierzyć w trafność swojej pochopnie podjętej decyzji, jednak los im sprzyja i koniec końców odnajdują polską dziewczynę, która zawróciła w głowie włoskiemu chłopakowi. Nic jednak nie jest tak proste jakby mogło się wydawać, a w dodatku serce Grubego również zaczyna bić troszkę mocniej.


Ponownie mamy okazję spotkać Nicco, młodego chłopaka, który nie ma szczęścia w miłości, jego ostatnia dziewczyna złamała mu serce, zdradzając go. Później w jego życiu pojawiła się Ania, która pocieszyła go i zniknęła szybciej niż zdążyłby wyznać jej co czuje. Jednak dla dwudziestotrzylatka nie ma rzeczy niemożliwych, a każdą odległość można pokonać, by odnaleźć ukochaną.


Sam pomysł przeniesienia historii do Polski jest ciekawy, fabuła gna do przodu i nie pozwala się nudzić. Autor zabiera nas do Warszawy i to byłoby naprawdę miłe czytać o stolicy naszego kraju, jeżeli tylko byłaby ona przedstawiona w rzeczywisty sposób. Niestety autor raczej nie poznał miejsc, które opisał w swojej książce, całość wygląda jak zaczerpnięta z kiepskiego przewodnika. Minusem jest też zbyt płytkie przedstawienie głównych postaci, nie mamy pojęcia o czym myślą, co czują, jakie motywy kierują ich zachowaniami, dlaczego podejmują takie, a nie inne decyzję. Całość czyta się szybko i lekko, ale lektura nie owocuję jakimikolwiek refleksjami czy przemyśleniami.„Tylko ty” to książka, którą można przeczytać w jedno popołudnie, jest to lekka powieść, która nie wyróżnia się zupełnie niczym, jest przeciętna. Bohaterowie nie wywołują żadnych emocji, czytelnik nie przyzwyczai się do nich i nie zatęskni za nimi, gdy czytanie dobiegnie końca. Pomysł był dobry, niestety z realizacją było już gorzej. 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz