środa, 4 maja 2016

Radość kwiatów- Eleri FowlerTytuł: Radość kwiatów

Autor: Eleri Fowler

Liczba stron: 96

Wydawnictwo: Harper Collins PolskaKolorowanki w ostatnim czasie pojawiają się dosłownie wszędzie, wchodząc do księgarni każdy może znaleźć coś dla siebie. Popularność kolorowanek antystresowych cały czas mnie zaskakuję, nigdy nie pomyślałabym, że dorośli ludzie zainteresują się czymś takim, że chwycą w dłonie kredki i rozpoczną tą zabawę przeznaczoną pozornie dla dzieci.


„Radość kwiatów” to pierwsza kolorowanka, którą przyszło mi zrecenzować, kiedy dotarła do mnie przesyłka, nie mogłam się doczekać, kiedy zobaczę jej zawartość i zachwyciłam się od pierwszego wejrzenia.  Przepiękna okładka od razu przykuwa wzrok, a później jest już tylko lepiej.  Wzory tylko czekają, gdy ktoś postanowi tchnąć w nie trochę koloru i życia. Z każdej strony wita nas wiosna, kwiaty, ptaki, urokliwa roślinność, piękne pejzaże, ogrody.  Tylko od nas zależy jak ostatecznie będą wyglądały te piękne wzory, to my decydujemy, czy ostatecznie wybierzemy pastelowe odcienie czy może zdecydujemy się na ciemniejsze barwy.

Autorka kieruje do nas kilka słów, w których informuję nas, że stworzone przez nią wzory są zainspirowane niezwykłymi krajobrazami Walii, gdzie mieszka. Opowiada też o swojej pracy i innych inspirujących ją rzeczach.  Dzięki temu kolorowanka nie jest już tylko zbiorem wzorów, ale czymś więcej.

„Radość kwiatów” jest niezwykła jeszcze z jednego powodu, mianowicie magiczne słowa. Poza wzorami, znajdują się tam również cytaty takich znakomitości jak Szekspir, Emerson, Dickinson oraz przysłowia z Francji czy też Szwecji.

Każdy znajdzie tutaj obrazek dla siebie, początkujący odnajdą prostsze wzory z którymi poradzą sobie bez problemu, za to starzy wyjadacze będą mogli pokolorować obrazki skomplikowane o wyższym poziomi trudności.


Zapewniam, że dobra zabawa nie opuści was podczas przeglądania „Radości Kwiatów”. To idealna kolorowanka na każdą porę roku, podczas kolorowania można odprężyć się, zrelaksować i odciąć od świata, istna terapia poprzez sztukę i w dodatku za jaką przystępną cenę.

1 komentarz:

  1. Właśnie to koloruję! I podoba mi się bardzo :D

    OdpowiedzUsuń