środa, 25 stycznia 2017

Wikingowie. Najeźdźcy z Północy- Radosław Lewandowski
Tytuł: Wikingowie. Najeźdźcy z Północy

Autor: Radosław Lewandowski

Cykl: Wikingowie (tom 2)

Wydawnictwo: Muza

Liczba stron: 416

"Wikingowie. Najeźdźcy z Północy"  to kontynuacja przygód Oddiego, który za swoje uczynki został zmuszony do ucieczki do dalekiej i nieznanej Ameryki wraz ze swoimi towarzyszami broni. Niestety tam również nie mogą czuć się bezpieczni i spokojni, plemiona Indian patrzą na nich z niechęcią, nieoczekiwane uratowanie pewnej młodej dziewczyny z plemienia rozpoczyna zupełnie nową historię Oddiego, który wniknie w świat w którym rządzą inni bogowie i natura.


Pierwszy tom serii wprowadził nas w świat Wikingów, dzielnych wojowników wierzących we własnych bogów, kontynuacja nadal opowiada o tych samym bohaterach, których poznaliśmy wcześniej. Autor skupił się na opisach dawnych wierzeń i specyficznej kultury Indian, dzięki czemu łatwo było wsiąknąć w historię i zrozumieć konkretne zachowania ludzie z plemienia. Niezwykłe było czytanie o spotkaniu Wikingów i Indian, dwóch tak odmiennych sobie ludów.  Widać, że autor posiada bardzo dużą wiedzę na temat Indian oraz Wikingów, jednak przeszkadzała mi ilość opisów w tej części. Mnie osobiście to nudziło i nie wprowadzało niczego nowego do fabuły książki.  Zresztą małym minusem była niewielka ilość Wikingów w tej części, wydawało mi się, że cały czas czytam nie o tych osobach o których powinnam, zbyt dużo Indian zaburzyło mi trochę całą tę historię.

Całość jest zdecydowanie bardziej spokojniejsza i stonowana, akcja rozwija się powoli, brak tutaj jakiś pojedynków i wielkich bitew, jednak to nie jest minus, najwidoczniej autor postanowił skupić swoją uwagę na przekazaniu swoim czytelnikom konkretnej wiedzy. Bardzo przypadł mi do gustu dodatek dzięki któremu miałam okazję poznać kolejne nordyckie słowa oraz zrozumieć konkretne nazwy. Nie sposób też nie zachwycić się ładnym wydaniem książki, rzucającą się w oczy okładką, która przyciąga wzrok.

 „Wikingowie. Najeźdźcy z północy”, to ciekawa, przepełniona nowymi informacjami powieść, która przenosi swojego czytelnika do fascynującego świata Wikingów i Indian, ich wierzeń, tradycji i odmiennych stylów życia. Jestem przekonana, że ta historia spodoba się wszystkim fanom powieści przygodowych oraz miłośnikom nordyckich wojowników.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz