wtorek, 31 stycznia 2017

To co najważniejsze- Samantha YoungTytuł: To, co najważniejsze

Autor: Samantha Young

Wydawnictwo: Burda Książki

Liczba stron: 300


„To co najważniejsze” to pierwszy tom nowej serii Hart’s Boardwalk autorstwa Samanthy Young znanej czytelnikom ze znanej i lubianej serii One Dublin Street.


Jessica pracuje w więzieniu dla kobiet. Nie jest pracoholiczką, ale praca jest dla niej wszystkim i oddaje się jej w pełni. Kobieta nie szuka miłości i stałego związku, nie zastanawia się nad miłością do chwili, gdy w jednej z książek w więziennej bibliotece odnajduje trzy listy miłosne z roku 1972. Postanawia, że dostarczy je do adresata, wyjeżdża do małej nadmorskiej miejscowości. Na miejscu poznaje Coopera, mężczyzna jest właścicielem niewielkiej restauracji w mieście.  Jest rozwodnikiem, podobnie jak Jessica nie wdaje się w romanse, cały swój czas poświęca swojej knajpce i siostrzeńcowi. Mężczyzna jest tą osobą dla której Jesscia mogłaby otworzyć swoje serce na miłość i prawdziwe uczucie, ale jej przeszłość niespodziewanie powraca. Mimo zachwytu nad miasteczkiem Hartwell, szybciej bijącemu sercu na widok Coopera, kobieta musi wrócić do Wilmington, do swojej pracy i dawnego życia z którego przecież była zadowolona… właśnie była, to kluczowe słowo.  


Historia przedstawiona przez Samantha Young zainteresowała mnie od samego początku. Tajemnicze listy, które odnalazła Jessica wprowadziły do powieści nutkę tajemniczości i wprawiły w ruch tę miłosną opowieść. Jessica poznała zupełnie inne życie niż znała wcześniej, zachwyciła się maleńkim miasteczkiem, wspaniałymi ludźmi i spokojem panującym dookoła. A co najważniejsze spotkała Coopera, mężczyznę, który zrobił na niej wrażenie i dzięki któremu jej serce zaczęło bić szybciej. Niestety Jessica postawiła wokół siebie mury, które miały ją bronić przed krzywdą i zranieniem ze strony najbliższych osób. Jej przeszłość i wspomnienia zniszczą to co mogłoby być piękne.

Sami bohaterowie stworzeni przez autorkę budzą naszą sympatię. Coonor to prawdziwy mężczyzna dla którego ważne są zasady i rodzina. Nie sposób go nie polubić, za to Jessica nie jest idealną bohaterką, czasami bywała drażniąca, ale jej przeszłość skutecznie intrygowała i zmuszała do myślenia.

Powieść czyta się bardzo szybko, styl autorki nie zmienił się i nadal całość odbiera się lekko i przyjemnie. Fabuła nie wprawia w nudę czy znużenie, historia jest interesująca i wciąga. Nie sposób dostrzec, że w książce ważne jest przedstawienie prawdziwych relacji międzyludzkich, tego jak ważna jest szczerość i prawdomówność, jak miło, ale również jak trudno żyję się w małych miasteczkach, gdzie wszyscy wiedzą wszystko o innych.

„To co najważniejsze” to  opowieść pełna emocji i uczuć,  ukazująca problemy, miłość i prawdziwe życie, zwyczajnych ludzi. Z przyjemnością przeczytam drugą część serii i po raz kolejny odwiedzę nadmorskie miasteczko Hartwell.

1 komentarz: