środa, 11 lipca 2018

Historia pewnej dziewczyny - Sara Zarr

Tytuł: Historia pewnej dziewczyny

Autor: Sara Zarr

Wydawnictwo: YA!

Liczba stron: 272

Deanny przekonała się, że jedno wydarzenie potrafi zmienić całe życie. Pewnego dnia jej ojciec przyłapał ją w pewnej konkretnej sytuacji ze starszym chłopkiem na tylnym siedzeniu auta. Całe miasto dowiedziało się o tej sytuacji i nawet po upływie lat pewna łatka, która została jej przyznana trzyma się bardzo mocno. Deanny musi znosić uszczypliwe i obraźliwe zaczepki w szkole od dzieciaków, które nazywają ją puszczalską. Jej tata nie potrafi przekonać się do niej i traktować ją tak jak przed incydentem. Nastolatka ma dość swojego życia i takiego traktowania, dlatego ucieka gdzieś gdzie nikt jej nie ocenia i z niej nie szydzi, ulgę znajduję w świecie marzeń i w wyobraźni, która zabiera ją daleko od znienawidzonego miasta.


„Historia pewnej dziewczyny” to książka, której nie czyta się od tak, refleksje z powieści zostają z czytelnikiem długo po zakończeniu lektury. Wydaje mi się, że ta historia trafi do wielu młodych osób, które doskonale zdają sobie sprawę jak to jest, gdy jedno wydarzenia przekreśla i stygmatyzuje na lata. Ta opowieść jest przeraźliwie autentyczna i jak najbardziej na czasie, opowiada o młodej dziewczynie, której nagle zawalił się świat. Podjęła jedną złą decyzję, a świat postanowił karać ją za to przez długi czas. Autorka doskonale przedstawiła tło społeczne w tej powieści, ukazała co kieruje ludźmi, co nimi rządzi i dlaczego zachowują się w taki, a nie inny sposób. Realizm bije z każdej strony tej książki, dzięki czemu czytelnik wierzy w każde przeczytane słowo.


Historia Deanny jest przeraźliwie smutna, ale myślę, że każdy z nas może się z nią utożsamiać. W końcu chyba nie ma osoby, która nie zostałaby zraniona, osądzona i odrzucona chociaż raz w swoim życiu. Wielką zaletą powieści Sary Zarr jest lekka forma w jakiej została napisana, czyta się ją szybko, w zasadzie w jeden wieczór, ale przemyślenia i wnioski pozostają z czytelnikiem na bardzo długi czas.


„Historia pewnej dziewczyny” autorstwa Sary Zarr jest książka, która spodoba się wszystkim poszukującym prawdy i szczerości. Autorka stworzyła mądrą, życiową, realistyczną opowieść dla starszych jak i młodszych czytelników. Polecam!
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz