wtorek, 4 czerwca 2019

Więcej niż pocałunek - Helen Hoang


Tytuł: Więcej niż pocałunek

Autor: Helen Hoang

Wydawnictwo: Muza

Data wydania: 5 czerwca 2019
Stella jest kobietą sukcesu, pracuje w dobrej firmie, zajmuje się ekonomią czyli czymś co kocha i zarabia przy tym bardzo duże pieniądze. Niestety jej kontakty z ludźmi nie wyglądają już tak idealnie. Kobieta ma trzydzieści lat i ku rozpaczy jej rodziców nie założyła jeszcze rodziny, ba nie ma nawet na oku żadnego potencjalnego kandydata na męża. Stella ma zespół Aspergera, który skutecznie utrudnia jej zawieranie nowych znajomości i bliższe kontakty szczególnie z mężczyznami. Dlatego kobieta postanawia wynająć dla siebie męską prostytutkę i nauczyć się wszystkiego co ważne w związku kobiety i mężczyzny.


Michael czyli wybrany z listy wielu mężczyzn, okazuje się sympatycznym, wrażliwcem, który tylko w piątki zajmuję się spełnianiem zachcianek kobiet. Relacja która miała zawierać tylko seks przeradza się w trening dotyczący związku, a później w coś zupełnie innego i silniejszego. Stella i Michael przekraczają granicę treningów, a w ich udawanym związku pojawiają się prawdziwe uczucia i emocje, które wszystko komplikują.

„Więcej niż pocałunek” autorstwa Helen Hoang to typowy romans i moim zdaniem nie ma się co doszukiwać w tej książce jakiejś większej głębi. Jeżeli traktować ją właśnie jako wakacyjną, lekką lekturę to z pewnością autorce udało się napisać całkiem dobrą powieść.


Fabuła nie zaskakuje niczym nowym, jak zawsze mamy śliczną dziewczynę, nieśmiałą, zagubioną i mającą prawie zerowe doświadczenie w kontaktach z mężczyznami i jest również on, czyli typ idealny, nie dość, że przystojny to jeszcze wrażliwy i uroczy. Mamy spotkanie, relację, która z czasem przeradza się w miłość, a później drobny konflikt i szczęśliwe zakończenie. Oczywiście nie twierdzę, że to coś złego, po prostu stwierdzam, że całość jest schematyczna i typowa, ale czasami człowiek ma ochotę przeczytać coś lekkiego i nie wymagającego o ta książka będzie wtedy idealna.


Może gdybym nie wiedziała czym dokładnie jest zespół Aspergera, byłabym zadowolona z tej lektury, ale znam ten temat od podszewki i wiem, że cała relacja między bohaterami została poprowadzona zbyt szybko, wszystkie problemy Stelli nagle znikały przy Michaelu i nie były tak kłopotliwe, jak wcześniej. Wszystko między nimi dzieję się zbyt łatwo, zbyt szybko. Mam wrażenie, że sam zespół Aspergera pojawia się tutaj jako dodatkowy smaczek, który ma być maleńką przeszkodą, a całość i tak skupia się tylko i wyłącznie na erotycznej stronie tej książki. Tak zwane momenty są tutaj przeważające i bardziej jest to erotyk niż romans. Szkoda, że tak mało jest w tej historii opisów uczuć, przeżyć i emocji, a sfera fizyczna jest najważniejsza i to na niej skupiła się autorka.


„Więcej niż pocałunek” to lekka, przyjemna książka, która z pewnością idealnie sprawdzi się w trakcie wakacyjnych wyjazdów i letniego lenistwa.  
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz