piątek, 26 czerwca 2020

Papierowy Mag - Charlie N. Holmberg

Tytuł: Papierowy Mag

Autor: Charlie N. Holmberg

Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece

Cykl: Papierowy Mag (tom 1)

Liczba sron: 232Ceony kończy szkołę magii i teraz nareszcie rozpoczyna swoją praktykę. Los chce, że trafia do jednego z czynnych Składaczy, nie jest to jej marzenie, więc raczej nie emanuje entuzjazmem. Jej marzeniem było zostanie Wytapiaczem, chciała zajmować się magią metalu, a nie papieru. Poznaje dość dziwnego mentora, którym jest Emery Thane. Okazuje się, że Emery nie jest tak zły jak jej się wydawało na początku, zawiązuję się między nimi silna przyjaźń. Gdy zostaje zaatakowany przez Lirę, Ceony postanawia, że zrobi wszystko, by mu pomóc.

„Papierowy mag” autorstwa Charlie N. Holmberg to książka bardzo specyficzna i nietypowa. Autorka stworzyła świat przepełniony magią o której wcześniej nigdy nie pomyślałam. Magia o której pisze autorka, to moc, dzięki której ożywają materiały wyprodukowane pracą ludzkich rąk. To bardzo oryginalny pomysł, który sprawił, że powieść jest wyjątkowa i naprawdę magiczna.
Okładka jest zachwycająca i przyciąga wzrok. Po dotknięciu książki czujemy niesamowite faktury, więc jest to dodatkowe oddziaływanie na zmysły.

Powieść czyta się błyskawicznie, a świat stworzony przez autorkę pochłania czytelnika z każdą przeczytaną stroną. Jestem przekonana, że lektura spodoba się wszystkim, którzy chcą poznać nowy, magiczny świat w którym warto walczyć o swoje życie nawet z przeciwnościami losu i trudnościami, które nas spotykają. Już teraz jestem bardzo ciekawa kolejnej książki spod pióra tej autorki, jestem przekonana, że zaserwuje nam kolejną niezwykłą i oryginalną podróż. Polecam!
  

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza