poniedziałek, 16 czerwca 2014

Autostopem przez życie- Przemysław SkokowskiTytuł: Autostopem przez życie
Autor: Przemysław Skokowski
Wydawnictwo: MUZA S.A.
Liczba stron: 432
Przemek Skokowski to młody student z Gdańska, który postanowił zrobić coś szalonego i ekscytującego, mianowicie samotnie autostopem dojechać do Indii. Nie zastanawiając się i nie wahając zrealizował swój plan, spakował się i wyruszył w podróż, jednak to nie wszystko wpadł też na pomysł akcji „pocztówka z wakacji” w której osoby czytające jego bloga wysyłali je do niego a on obdarowywał nimi spotkane dzieci. Każda osoba która kocha podróże i czytanie będzie zachwycona tą lekturą, która pokaże że można spełnić nawet najbardziej szalone i niemożliwe marzenie.Autor książki 15 lipca 2013 roku postanowił wyruszyć w podróż, wyjechał z Gdańska, następnie przez Warszawę jechał oczywiście autostopem przez takie państwa jak Litwę, Łotwę, Rosję, Kirgistan, Chiny, Birmę. To niesamowite, ale autostopem przejechał 26 tysięcy kilometrów.

Lektura wciąga od pierwszych stron i utrzymuje poziom do samego końca. Prostota, lekkie pióro autora, optymizm i brak wzniosłych i górnolotnych słów oraz przechwałek sprawiają, ze czytelnik od samego początku pała sympatią do autora, który jest młodym pozytywnie zakręconym człowiekiem. Mam okazję przeczytać opis codziennych zmagań Przemka podczas jego podróży, dzieli się też z nami opisami osób które udało mu się poznać na tej długiej drodze. Książkę czyta się błyskawicznie mimo, że nie należy do cieniutkich. Czytając mamy okazję pośmiać się, ale zdarzały się również fragmenty gdy wzruszenie ściskało za gardło.

Czytając zazdrościłam autorowi jego przygód, ale podziwiałam tez odwagę, którą w sobie znalazł by zrealizować takie szalone przedsięwzięcie. Człowiek musi mieć w sobie to coś by odważyć się na samotną podróż, w tak odległy koniec świata, tysiące kilometrów od domu. Poraził mnie optymizm który bije do czytelnika z każdej strony książki, oby więcej takich pozycji pojawiało się na rynku wydawniczym.


Jeżeli chodzi o wygląd książki to również nie można się do niczego przyczepić, pozycja jest wydana pięknie i estetycznie, wielkim plusem są zdjęcia z wyprawy. Z całego serca polecam książkę  „Autostopem przez życie”. Jest to książka która sprawi, że uwierzysz w to, iż nie ma rzeczy niemożliwych, i że warto wierzyć we własne marzenia i w siebie. Polecam!
2 komentarze:

  1. Uwielbiam książki, których tematyka jest związana z podróżowaniem, dlatego mam zamiar przeczytać Autostopem przez życie. Szczególnie, że, jak piszesz, to wciągająca i warta uwagi lektura :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Fajna książka, Przemek wydaje się być bardzo fajnym człowiekiem :) takim normalnym, a jego przygody czyta się rewelacyjnie :)

    OdpowiedzUsuń