czwartek, 12 czerwca 2014

Recepta na miłość- Paula Roc

Tytuł: Recepta na miłość
Autor: Paula Roc
Wydawnictwo: Sine Qua Non
data wydania: 30 kwietnia 2014
liczba stron: 256

Magdalena postanawia przyjechać do słonecznej Barcelony by uciec od przeszłości i problemów, które się z nią wiążą.  Rozpoczyna staż w barcelońskim szpitalu, ale od samego początku pobytu w nowym miejscu poznaje aroganckiego, pewnego siebie młodego mężczyznę, który zaczepia ją i wyśmiewa. Ich pierwsze spotkania zapoczątkuję nową znajomość.  Cała akcja książki rozgrywa się wśród młodych stażystów, którzy w przyszłości chcą stać się lekarzami. Poznajemy Roia, który może być genialnym chirurgiem i staje się gwiazdą na szpitalnych korytarzach. Roi i Magda różnią się we wszystkim, ta dwójka od początku znajomości nie przypadła sobie do gustu. Za to kobieta polubiła i zaprzyjaźniła się z Juanem, którego marzeniem było zostanie fotografem jednak jego ojciec- lekarz, miał dla syna inne plany. Chłopka poddał się woli ojca i porzucił swoje marzenia, gdy poznał Magdę, wesołą, sympatyczkom zawsze uczynną dziewczynę z miejsca zakochał się w niej.

Cała historia rozgrywająca się w powieści wydaje się być prosta, wręcz banalna, ponieważ trójkąty miłosne znajdują swoje stałe miejsce w literaturze. Jednakże autorka powieści stara się maksymalnie skomplikować życie swoich bohaterów. Każda z postaci posiada swoją perspektywę, dzięki czemu mamy okazję poznać historię z wielu punktów widzenia. Cała akcja rozgrywa się w szpitalu, i dotyczy problemów z jakimi muszą zmagać się młodzi stażyści. Każdy kto lubi oglądać seriale czy też filmy medyczne polubi tą powieść. Autorka pisze językiem prostym, nie męczy czytelnika medycznymi formułami, jedyne czego braknie to opisów krajobrazów Barcelony.


Recepta na miłość to przyjemna, lekka lektura na leni wieczór. Znajdziemy w niej romanse, złamane serce, przyjaźń, dylematy dnia codziennego. Książka ma zaledwie 256 stron i czyta się ja błyskawicznie. Polecam!

1 komentarz:

  1. Słyszałam już całkiem wiele dobrego o tej książce :)
    Chętnie kiedyś przeczytam :)

    OdpowiedzUsuń