czwartek, 12 czerwca 2014

Futbol obnażony. Szpieg w szatni Premier League- Anonimowy Piłkarz


Tytuł: Futbol obnażony. Szpieg w szatni Premier League
Autor: Anonimowy Piłkarz
Wydawnictwo: SQN
Data wydania: 19 marca 2014
„Futbol obnażony” to książka napisana przez anonimowego piłkarza to, że autor jest nieznany dodaje tej książce tajemniczości i pikantności. Autor skupia się na Lidze angielskiej, jednak informacje  które może przeczytać czytelnik zainteresują każdego fana piłki nożnej.


Książka zachęca swoją niesamowita szczerością, autor wyraża się krytycznie na temat piłkarzy, sędziów, współczesnej piłki nożnej oraz samego siebie. Historie opowiedziane przez autora zapadają na długo w pamięć, na ponad 260 stronach możemy przeczytać o złośliwych trenerach, wielkich aferach najbardziej znanych piłkarzy, brytyjskich mediach oraz ogromnych zarobkach sportowców.  Po raz pierwszy tajemniczy świat futbolu został obnażony przed zwykłymi kibicami, zostaliśmy zaproszeni za kulisy świata o którym wcześniej nie mieliśmy pojęcia. Poznajemy zarówno dobre jak i złe strony piłki nożnej, autor wspomina ile udało mu się osiągnąć, ale też ile stracił zdobywając sławę i rozpoczynając wielką karierę piłkarską. Dzięki latom praktyki i przebywania w środowisku wszystkie informacje które przekazuję są rzetelne i konkretne nie okryte kłamstwem i fałszem. Jest on wiarygodnym informatorem ze świata który jest zamknięty dla kibiców i dziennikarzy.


Książka ma swoje lepsze jak i gorsze strony. Historie o piłkarzach, kulisach sławy, trenerach czytało się niesamowicie dobrze i szybko, jednak informacje o agentach sportowych nużyły i ciągnęły się w nieskończoność. Najciekawsze oczywiście były wątki o aferach w których udział brali piłkarze.

Anonimowy piłkarz to mężczyzna, który opowiada o swojej drodze na szczyt, poddał się używkom, pokusom jakie przyniosła za sobą sława. Utracił zainteresowanie swoją pasją jaką był sport, dopadła go depresja z którą nie mógł sobie poradzić. Spędzał całe dnie w domu, nie spotykał się z ludźmi, unikał treningów i piłkarzy. Utracił wszystkie swoje pieniądze, cały majątek, aż postanowił coś zmienić i podzielić się ze światem swoją historią.


Musiało upłynąć dużo czasy by taka książką pojawiła się na rynku wydawniczym. To mocna lektura wywołując wiele emocji i uczuć u czytelnika. Poznajemy świat, który nie jest tak piękny jak nam się wydaje, gdy gasną światła i zamykają się drzwi szatni rozpoczyna się prawdziwe życie, które często nie przypomina tego co widzimy w świetle fleszy. 
1 komentarz:

  1. Futbol obnażony to dość specyficzna książka, która jednocześnie jest autobiografią Nieznanego Piłkarza oraz książką ujawniającą pewne tajemnice na temat piłki nożnej naszych czasów. Dzięki anonimowości twórca Futbolu obnażonego mógł swobodnie wypowiedzieć się na temat tego, co leży mu na sercu i boli go najbardziej we współczesnym futbolu. Lubicie ligę angielską? Chcecie poznać futbol od kuchni? Ta książką będzie dla Was idealnym wyborem!
    http://sektorkiboli.pl/futbol-obnazony-czyli-tajniki-szatni-premier-league/

    OdpowiedzUsuń