czwartek, 7 sierpnia 2014

Zakochać się- Cecelia Ahern

Tytuł: Zakochać się
Autor: Cecelia Ahern
Wydawnictwo: Akurat
Data wydania: 2 lipca 2014
Cecelia Ahern zasłynęła dzięki książce „P.S. Kocham Cię”.  Każda jej kolejna powieść budziła zachwyt czytelników i potwierdzała wspaniały kunszt pisarski autorki. Jej twórczość budzi refleksję, skłania do przemyśleń, ale też wzrusza, wywołuję uśmiech na twarzy i dodaje otuchy. Jej najnowsza książka „Zakochać się”, gwarantuję nam dobrze spędzony czas. Po raz kolejny Ahern udowadnia, jak dobrą autorką jest, a najnowsza powieść jest jedną z najlepszych.

Christine Rose to kobieta po trzydziestce, która swoje życie opiera na poradach znajdujących się w różnego rodzaju poradnikach. Uważa, że w tego typu książkach znajdzie odpowiedź na wszystkie trudne życiowe pytania, nie radzi sobie, gdy musi podjąć decyzję samodzielnie. Pewnego zimowego wieczoru znajduję się na dublińskim moście, gdzie dostrzega mężczyznę, który chcę popełnić samobójstwo rzucając się do rzeki. Dzięki jej interwencji, mężczyzna rezygnuję z pomysłu odebrania sobie życia, ale tylko na dwa tygodnie, po upłynięciu tego terminu, dokładnie w dzień swoich urodzin, ponownie powróci na most, jeżeli Christine nie sprawi, że jego problemy znikną. Adam Basil, bo tak nazywa się niedoszły samobójca, zawiera z kobietą umowę, ma ona pokazać mu, że jednak warto żyć.

„Zakochać się” to powieść bez dwóch zdań wspaniała. Może i od początku wiemy jak skończy się ta historia, ale i tak nie czujemy znużenia i każda kolejna strona sprawia nam coraz więcej przyjemności. Autorka w ciekawy sposób opisuję nie tylko historię miłosną, ale skupia się na problematyce depresji oraz samobójstwa. Gdy rozpocznie się czytać nie można przerwać w trakcie, książki pani Ahern sprawiają, że czytelnik nie chcę by kiedykolwiek się skończyły.

Kreacje bohaterów są idealnie stworzone, przywiązujemy się do nich i pałamy sympatią. Nie są to ludzie idealnie wprost przeciwnie mają wady, starają się walczyć ze swoimi demonami i przeszłością, która odcisnęła na nich swoje piętno. Osobiście bardzo polubiłam postać Adama i jego czarny humor przesiąknięty sarkazmem.

Uwielbiam książki Ceceli, chyba tylko ona potrafi napełnić serca czytelników takim spokojem, nadzieję i miłością. Czasami można stwierdzić, że autorka piszę zbyt prosto i jej historie są zbyt oczywiste, ale nie zmienia to faktu, że są urocze i dają nam czytelnikom dużo radości, a to jest chyba najważniejsze. "Zakochać się" to lekko napisana powieść, która wzrusza, daje poczucie nadziei i ciepła. Z książki na książkę autorka jest coraz lepsza, aż strach myśleć jak wspaniała będzie jej kolejna powieść. Polecam!

3 komentarze:

  1. Cieszę się, że książka Ci się podobała. Ja już mam swój egzemplarz i czuję, że i mnie zauroczy ta historia:)

    OdpowiedzUsuń
  2. Polecam Ci "Na końcu tęczy" tej autorki fantastyczna książka! Ta też chwyciła mnie za serce :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Ty polecasz, a mnie aż skręca, że jeszcze nie mam tej książki w swoich zbiorach :P

    OdpowiedzUsuń