środa, 5 kwietnia 2017

Czarny manuskrypt- Krzysztof Bochus
Tytuł: Czarny manuskrypt

Autor: Krzysztof Bochus

Wydawnictwo: MUZA 

Liczba stron: 384

„Czarny manuskrypt” to debiutancka książka autorstwa Krzysztofa Bochusa. Mam nadzieję, że autor szykuję dla nas kolejną równie dobrą, a może nawet lepszą powieść, która zachwyci mnie i zainteresuje tak jak ta.

Akcja powieści rozgrywa się w Prusach, gdzie doszło do morderstwa. W jednej z parafii odkryto ciało zamordowanego księdza. Zwłoki zostały zawieszone na wielkim kościelnym dzwonie i to wydaje się być jakimś tajemniczym symbolem, wyraźnym znakiem od zabójcy. Rozpoczyna się śledztwo, a w między czasie pojawiają się kolejne wiadomości, które najwyraźniej pozostawia morderca księdza. Cała historia staje się jeszcze bardziej tajemnicza, kiedy okazuje się, że ksiądz miał jakieś powiązania z zamkiem krzyżackim mieszczącym się nieopodal w Malborku. Śledztwo przybiera zaskakujący obrót, jest coraz więcej podejrzanych, ale coraz trudniej odkryć prawdę.


Historia przedstawiona przez autora jest przepełniona ciekawymi informacjami, dzięki którym historia wydaje się bardziej prawdziwa i realna. Wszystkie wydarzenia mają miejsce w otoczeniu zamku krzyżaków, Malborku  i miejsc historycznych co dodaje tajemniczości i niezwykłego klimatu. Autor z niesamowitą precyzją połączył wszystkie istotne wątki, tak by fabuła była jak najbardziej spójna. Akcja powieści wciąga, a kolejne zagadki, które pojawiają się z każdą przeczytaną stroną sprawiają, że czytelnik nie jest wstanie zapomnień o tej lekturze. Poza ciekawą intrygą i wątkiem kryminalnym, książka dostarcza wiedzy na temat Prus, życia w latach trzydziestych i historii, a wszystko to przedstawione jest w przystępny i interesujący sposób, który nie nuży czytelnika.


Polecam książkę „Czarny manuskrypt” wszystkim spragnionym dobrej historii z ciekawie przedstawionym tłem historycznym, społecznym i kulturowym. Jestem przekonana, że debiutancka powieść sprosta wszystkim oczekiwaniom i spodoba się nawet najbardziej wybrednym czytelnikom i znawcą tematu.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz