sobota, 22 kwietnia 2017

Epidemia- Alex KavaTytuł: Epidemia

Autor: Alex Kava

Wydawnictwo: HarperCollins 

Liczba stron: 320

W Stanach Zjednoczocnych, znaleziono ciała dwóch osób.  W Chicago mężczyzna skacze z osiemnastego piętra, a w Alabamie w jednej z rzek odnaleziona zostaje dziewczyna z kieszeniami wypełnionymi kamieniami. Wszystko wskazuje, że były to samobójstwa. Tak przynajmniej wydaje się na pierwszy rzut oka. Jednak tych dwoje ma ze sobą wspólnego coś więcej, oboje cierpieli na wirus, który nie jest znany żadnym lekarzom. Śledztwo okazuję się bardziej skomplikowana, a sprawa zostaje przekazana agentce FBI- Maggie O’Dell, która zaczyna współpracować z ratownikiem  Raydeerem Creedem. Ten duet wpada na trop czegoś niebezpiecznego, co może zagrażać nie tylko Stanom, ale całemu światu. Czyżby rozpoczęła się nowa epidemia?

„Epidemia” autorstwa Alex Kava to thriller, który wciąga czytelnika od pierwszych stron. Nie jest to najlepsza książka tej autorki, ponieważ czytałam o wiele lepsze, ale nadal fabuła sprawia, że nie sposób powiedzieć stop i przerwać lekturę. Dreszczyku dodaje fakt, że przecież coś co jest opisywane w książce może mieć miejsce w rzeczywistości, a fikcja bardzo szybko może zmienić się w prawdę.


Bardzo ciekawym wątkiem w książce był udział psów w śledztwie, wiadomo że psy potrafią odkryć narkotyki i inne nielegalne substancje, ale nigdy w życiu nie powiedziałabym, że będą wstanie odkryć choroby, dzięki swojemu świetnemu węchowi. Autorka pokusiła się o przedstawienie zwierząt, które były wstanie wyczuć nawet grypę.  Taki pomysł „psich lekarzy” jest fascynujący i bardzo mnie zaciekawił.


Książka nie okazała się idealna, nie brakowało jej wad, może czegoś w niej zabrakło, ale nie można nie zauważyć, że powieść jest doskonałą lekturą na zrelaksowanie się i spędzenie miłego wieczoru. „Epidemia” to dobra książka poruszająca ważną kwestię, bardzo aktualną we współczesnym świecie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz