wtorek, 4 kwietnia 2017

Ostatnia rola Hattie- Mindy Mejia

 

Tytuł: Ostatnia rola Hattie

Autor: Mindy Mejia

Wydawnictwo: Burda Książki

Liczba stron: 350„Ostatnia rola Hattie” to moje pierwsze spotkanie z twórczością Mindy Meji. Po przeczytaniu lektury jestem pewna, że nie jest ostatnim.

Pine Valley to małe miasteczko w Minnesocie w którym wszyscy bardzo dobrze się znają. Starsi żyją tam w spokoju, a młodsi marzą tylko o ucieczce do dużego miasta. Nieoczekiwanie idylliczny spokój burzy odnalezienie ciała osiemnastoletniej Hattie, a informacja o jej śmierci rozprzestrzenia się błyskawicznie.

Nastolatka należała do osób lubianych przez wszystkich, dlatego jej śmierć wywołała przerażenie i smutek wśród mieszkańców. Szeryf, który doskonale zna całą rodzinę dziewczyny, rozpoczyna śledztwo i dość szybko wychodzi na jaw, że Hattie została zamordowana. Krok po kroku mężczyzna zaczyna odkrywać nowe fakty z życia nastolatki, a każda kolejna informacja jest coraz bardziej przerażająca. Hattie nie była tą osobą za którą uważali ją mieszkańcy.

Powieść wciąga od pierwszych stron, cała historia jest przedstawiona z kilku perspektyw, co pozwala nam spojrzeć na wydarzenia z zupełnie innej strony. O nudzie nie ma w tym wypadku mowy, fabuła zwalnia tylko w pewnych momentach, a autorka miesza tak bardzo, że czytelnik musi być nieustannie skupiony, by nie umknęło mu coś istotnego. Tożsamość mordercy jest tajemnicą do rozwikłania, ciekawe czy komuś podczas czytania uda się ją rozwikłać. Język jakim napisana jest książka, nie utrudnia czytania, wprost przeciwnie jest lekki i pozwala na szybkie czytanie.  Jedynym minusem jaki znalazłam jest rekomendacja na okładce, gdzie książka jest porównywana do Miasteczka Twin Peaks. Jest to porównanie zdecydowanie na wyrost i może zgubić czytelnika.


"Ostatnia rola Hattie" to thriller, który pozwoli na moment przenieść się do małego miasteczka w którym prowadzone jest śledztwo dotyczące morderstwa. Nie jest to wymagająca książka, ale skutecznie pozwoli oderwać się od codzienności i zrelaksować się po dniu pracy.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz