wtorek, 30 października 2018

Wilk - Katarzyna Berenika Miszczuk
Tytuł: Wilk

Autor: Katarzyna Berenika Miszczuk

Cykl: Wilk (tom 1)

Wydawnictwo: W.A.B.

Liczba stron: 320
Margo razem z rodzicami przeprowadza się z Nowego Jorku do małego miasta. Jej życie ulega całkowitej zmianie, dziewczyna musi przyzwyczaić się do nowej szkoły, znaleźć sobie przyjaciół i odnaleźć się w małomiasteczkowej rzeczywistości. W niczym nie pomagają jej koszmary, które nawiedzają ją co noc. Margo bez problemu znajduję nową koleżankę, zakręconą i odrobinę szaloną Ivette. Jej życie uczuciowe także idzie w całkiem dobrym kierunku, kiedy Peter postanawia zaprosić ją na randkę. Dziewczyna przyzwyczaja się do nowego życia, ale zbliża się pełnia księżyca, która może odmienić całe jej pozornie uporządkowane życie.

Książka jest skierowana raczej dla młodzieży, ponieważ starszy czytelnik od pierwszych stron wie, jak zakończy się ta historia. Niestety jest to przewidywalna opowieść, ale oczywiście warto zwrócić uwagę, że w przedmowie autorka wyraźnie zaznaczyła, że jest to powieść stworzona przez nastolatkę dla nastolatków. Sam początek zapowiadał całkiem ciekawą lekturę, jednak z czasem poziom zaczął spadać, a bohaterowie stawali się coraz bardziej irytujący. Co najgorsze losy Margo przestają być wciągające i czytelnik przymusza się do skończenia książki.

Akcja powieści to czy się bardzo wolno i prowadzi w zasadzie donikąd. Nie pojawia się żaden punkt kulminacyjny, a tajemnica którą stara się odkryć główna bohaterka od początku jest dość oczywista dla czytelników. Autorka przyzwyczaiła nas do ciekawych, trzymających w napięciu i dobrze napisanych powieść, więc „Wilk” zawodzi i przedstawia bardzo słaby poziom.


Myślę, że młodsi czytelnicy nie zawiodą się na tej książce, jednak starszym odradzałabym sięganie po tę lekturę. Sama zdecydowanie przeczytam kontynuację pt. „Wilczyca”, by dowiedzieć się jak dalej potoczą się losy Margo.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz