poniedziałek, 6 lutego 2017

Nieuniknione - Amy A. BartolTytuł: Nieuniknione

Autor: Amy A. Bartol

Wydawnictwo: Akurat

Liczba stron: 480


 „Nieuniknione” autorstwa  Amy A. Bartol  to pierwszy tom nowej serii „Przeczucia”. Jestem przekonana, że powieść jak  i cała seria spodobają się czytelnikom zainteresowanym miłosną historią z aniołami i innymi fantastycznymi istotami w tle.


Evie Claremont  wyjeżdża na studia, gdzie ma rozpocząć swój pierwszy rok nauki w Collegu. Dziewczyna ma nadzieję, ze w nowym miejscu uda się jej rozpocząć nowe życie i zapomnieć o koszmarach sennych, które nawiedzają ją każdej nocy. Evie pierwszego dnia w nowym miejscu poznaje Reeda, przystojnego chłopaka, który chce nakłonić ją do  jak najszybszego wyjazdu z miasta. Dziewczyna nie ma pojęcia, dlaczego ma opuścić studencki kampus. Jednak okazuję się, że ona i Reed nie są zwyczajnymi ludźmi, a jej senne koszmary pewnego dnia mogą stać się prawdą.


Autorka stworzyła pozornie zwyczajny świat w którym żyją zwyczajni ludzie, jednak nieoczekiwanie okazuje się, że istnieją też anioły, które nie zawsze są dobre i mają na uwadze szczęście ludzi. Jak nietrudno zgadnąć, cała historia to romans paranormalny, i akurat ta część powieści jest bardzo oczywista i wręcz stereotypowa.  Poznajemy opowieść o miłości, która nie powinna mieć miejsca i jest zakazana. Nietrudno odgadnąć kim jest Reed, autorka nie pokusiła się tutaj o oryginalność, więc po zapoznaniu się z bohaterami z łatwością można odgadnąć kim jest chłopak zaprzątający głowę Evie.  Uczucie rodzące się pomiędzy Reedem a Evie oczywiście nie może rozwijać się spokojnie, a do ich romansu dołącza Russel, przyjaciel dziewczyny i tak właśnie rodzi się kolejny trójkąt miłosny.

Akcja powieści stopniowo rozwija się coraz szybciej, a emocje rosną z każdą kolejną przeczytaną stroną.  Im bliżej końca tym  więcej tajemnic zostaje wyjaśnionych, ale oczywiście pojawiają się też nowe sekrety, które zostaną wyjaśnione pewnie w kolejnej części. Wielkim plusem powieści jest zakończenie, które nieoczekiwanie zaskakuje i szokuje. Autorka namieszała czytelnikom w głowach i na koniec zostawiła wszystkich bez odpowiedzi, za to z całą masą pytań.


„Nieuniknione”  to powieść, która budzi różne oponie, jedni ja uwielbiają, inni narzekają i wyliczają minusy, ja jestem gdzieś po środku, ale zdecydowanie nie mogę się już doczekać drugiego tomu tej serii, i liczę na to, że będzie on jeszcze lepszy od historii, którą już poznaliśmy.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz