poniedziałek, 13 lutego 2017

Zatracenie - Kathryn TaylorTytuł: Zatracenie

Autor: Kathryn Taylor

Wydawnictwo: Akurat

Data wydania: 15 lutego 2017

Liczba stron: 368
„ Zatracenie” to trzecia część z serii Barwy miłości autorstwa Kathryn Taylor. Tym razem autorka przedstawiła czytelnikom historię nowych bohaterów, nie skupiając się na Grace i Jonathanie, których wątek został zakończony w tomie drugim. Tym razem poznajemy Sophie i Matteo, ich burzliwą opowieść o miłości i skrywanej prawdzie.

Sophie leci do Włoch, z nadzieją, że uda się jej pozyskać kolejne zlecenie dla rodzinnej firmy w której pracuje. Matteo jest profesorem historii sztuki i raczej nie należy do najsympatyczniejszych typów, tak przynajmniej uważa Sophie, która nie może znieść pewnego siebie mężczyzny. Jednak pomiędzy obopólną niechęcią, pojawia się coś jeszcze, coś o wiele bardziej przerażającego. Kobieta zdaje sobie sprawę, że to nie czas na romanse i miłości, ponieważ musi wrócić do swojego życia i swojego miasta, którym jest Londyn, a przecież Matteo zostanie w słonecznych Włoszech.

Powieść nie jest niczym oryginalnym, jest to typowy erotyk, czyli w ostatnich latach oznacza to, że główny bohater niestety jest kimś podobnym do słynnego Greya. Przykre jest to, że autorzy nie chcą odejść od powielania schematów i uparcie dążą do kreowania takich samych postaci. Mamy tutaj tajemniczego mężczyznę, który odgradza się od wszystkich murem, ale nagle pojawia się ona, kobieta, która dociera do niego i sprawia, że maska bezuczuciowego typa, którego nikt i nic nie obchodzi.


Język powieści tak jak w poprzednich tomach nie jest zbyt wymagający, a narracja pierwszoosobowa wprowadza nutę niepokoju i tajemniczości w całą historię. Oczywiście jak na erotyk przystało pojawiają się sceny przeznaczone tylko dla dorosłych, ale zdecydowanie są one opisane w sposób subtelny i nie ma ich tyle, by mogły komukolwiek obrzydzić całą powieść.


„Zatracenie” to naprawdę dobra część serii Barwy miłości, nie wiem, czy nie najlepsza, ponieważ Sophie jest zdecydowanie przyjemniejszą bohaterką niż Grace. Polecam książkę fanom autorki i serii, ale też wszystkim osobom, które mają ochotę przeczytać coś z gatunku literatury erotycznej, nie zawiedziecie się.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz