środa, 29 marca 2017

Magia olewania- Sarah KnightTytuł: Magia olewania

Autor: Sarah Knight

Wydawnictwo: MUZA S.A.

Liczba stron: 208


Sarah Knight postanowiła, że czas na zmiany, więc rozpoczęła olewać pewne mniej lub bardziej ważne sprawy. Na początek zrezygnowała z pracy i skupiła się tylko na rzeczach, które ją interesują i dają jej dużo satysfakcji. Kobieta przestała zastanawiać się co inni ludzie sądzą na jej temat, dzięki temu nagle okazało się, że ma bardzo dużo czasu do wykorzystania.


Autorka postawiła na olewanie i w swojej książce przedstawiła, dlaczego warto czasami olać pewnych ludzi i pewne sprawy, co można dzięki temu zyskać, jak uporządkować swoje szalone i zabiegane życie i ustalić, co w życiu jest dla nas ważne, a co nie.  Autorka tłumaczy czytelnikom metodę Zero Żalu, która pozwoli nam pozbyć się wyrzutów sumienia, po olaniu pewnych rzeczy.


Poradnik jest podzielony na cztery części, każda z nich stopniowo przybliża nas do metody Zero Żalu, krok po kroku tłumacząc jej zasady i sposoby włączenia jej do życia. Całość opatrzona jest licznymi przykładami i zabawnymi anegdotkami z życia autorki. Sarah Knight pisze o wszystkim szczerze i prosto z mostu, nie patyczkuję się z czytelnikiem, nie sili się na grzeczności. Pewnie i ostro przedstawia swoje zdanie na konkretne tematy, nie narzuca się, ale też nie pozostawia wiele do dyskusji.

Poradnik jest zabawny i przepełniony humorem. Olewanie nagle staje się prostsze i wydaje się najlepszym sposobem na życie. Dzięki tej lekturze czytelnik będzie mógł spojrzeć na swoje problemy w nieco inny, bardziej lekki sposób.„Magia olewania” to zabawna, lekka i przyjemna w odbiorze lektura, która przyczyni się do nabrania odrobiny dystansu i spojrzenia na swoje problemy z innej strony. Metoda Zero Żalu może bawić, ale autorka pokazuje, że jeśli jej udało się wcielić ją w życie to przecież każdemu z nas może się to udać.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz