poniedziałek, 13 marca 2017

Wikingowie. Topory i sejmitary- Radosław LewandowskiTytuł: Wikingowie. Topory i sejmitary

Autor: Radosław Lewandowski

Wydawnictwo: Akurat

Liczba stron: 480


Topory i sejmitary to trzecia część cyklu Wikingowie, autorstwa Radosława Lewandowskiego.

Akcja powieści rozpoczyna się niedługo po wydarzeniach, które miały miejsce w tomie drugim. Ojciec Oddiego umarł, teraz to on przewodzi drużyną i decyduje się na powrót do ojczystych ziemi. Mężczyzna chce koniecznie odkryć co stało się z jego najbliższymi, matką i siostrą. W swoich podróżach Oddi dotrze aż do Konstantynopola, ale po drodze spotka go wiele niebezpiecznych przygód, ponieważ okolice tego wielkiego miasta są pod władaniem okrutnych ludzi. Cała drużyna będzie musiała połączyć siły i wykorzystać całą swoją odwagę i mądrość, by dotrzeć do wyznaczonego celu.

Trzeci tom opowieści i przygodach i losach Wikingów przypadł mi do gustu o wiele bardziej niż tom drugi. Książka przepełniona jest tym co najlepsze w opowieściach o tych nordyckich mężczyznach, mamy walki, podboje, wielkie starcia, podczas lektury nie sposób się nudzić. Wikingowie nie odnoszą jedynie sukcesów, są tutaj też porażki, śmierć, strata ważnych osób, zdrada, która uderza niespodziewanie. Spodobało mi się to, że tym razem autor skupił się już tylko na wikingach, ich losach i historii. Nie zabrakło też ciekawego dodatku, w części posłowie, autor przytacza informacje o miejscach, które odwiedził Oddi i jego drużyna.

Autor jest specjalistą od interesującego i wciągającego przedstawiania wierzeń, życia i podbojów dawnych ludów. Topory i sejmitary to książka, którą pochłania się bez mrugnięcia okiem, czytając o przygodach niezwykle odważnych wikingów, o ich brawurowych walkach, niesamowitej wierze, która dodawała im siły i odwagi,  nie sposób nudzić się lub przerwać lekturę.

Polecam Topory i sejmitary, trzeci tom przygód wikingów, jestem przekonana, że książka spodoba się wszystkim zainteresowanym tym nordyckim światem.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz