środa, 8 marca 2017

Prawdziwy talent- Agnieszka Gola-RakowskaTytuł: Prawdziwy talent

Autor: Agnieszka Gola-Rakowska

Wydawnictwo: Burda

Liczba stron: 176


Każdy kto interesuję się piłką ręczną czy też inaczej mówiąc szczypiorniakiem, musi znać postać Talanta Dujszebajewa, kiedyś zawodnika, teraz trenera piłki ręcznej. Dzięki publikacji wydawnictwa Burda mamy okazję poznać życie oraz osobę trenera Dujszebajewa.


Biografia podzielona jest na cztery części, pierwsza dotyczy życia prywatnego, jego życie rodzinne, dzieciństwo, początki miłości do sportu i piłki ręcznej. Część druga skupia się na pierwszych krokach stawianych przez Dujszebajewa w sporcie, dołączenie do drużyny, zawody w Kirgistanie, kolejne zmiany zespołów i trudy gry w Moskwie. Poznajemy też początki kariery jako zawodnika w drużynie reprezentacji narodowej, upadki jak i wzloty, rozwój kariery i dokonywani trudnych wyborów. Kolejna część to już życie trenera Dujszebajewa, rozwój jego trenerskiej kariery w Hiszpanii oraz sukcesy z naszym rodzimym klubem Vive Kielce. Książka kończy się na wypowiedziach znanych osób na temat trenera, nie brak tutaj miłych słów i obiektywnych opinii.


Biografia ma formę wywiadu, a sam trener odpowiada szczerze i ze szczegółami na temat swojego życia. Całość nie jest przekoloryzowana i brak w niej sztuczności i przesłodzenia. Czytelnik zostaje pozostawiony z faktami i szczerymi wyznaniami. Miłym dodatkiem do lektury są zdjęcia, których nie brakuje w książce.Polecam książkę fanom trenera Dujszebajewa, ale też wszystkim pasjonatom szczypiorniaka.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz