wtorek, 6 października 2020

Kuzynka Marie - Agnieszka Janiszewska

 

Tytuł: Kuzynka Marie Tom I


Autor: Agnieszka Janiszewska


Wydawnictwo: Novae Res


Liczba stron: 238Jest rok 1914, Marie postanawia wyjechać do posiadłości w której kiedyś mieszkał jej tata. Kobieta decyduje się zmienić historię i los, który rozdzielił ją oraz jej kuzynkę Emilii. Były dla siebie zupełnie obcymi osobami przez rodzinne nieporozumienia. Oczekują, że ich spotkanie nie przebiegnie w dobrej atmosferze i stopniowe poznawanie się okaże się trudne, ale los jak zwykle sam podejmuje decyzję i tragicznej zdarzenie sprawia, że kobiety zmieniają swoje zdanie na temat rodziny i całe podejście do życia.

Książką autorstwa Agnieszki Janiszewskiej „Kuzynka Marie” to świetnie napisana historia, która wciąga nas od pierwszych stron w zawiłe rodzinne losy Marie. Historia odgrywa tutaj równie ważną historię, tło historyczne jest ważne dla całej opowieści i wydarzeń, które mają miejsce na kolejnych kartach powieści.

 Oczywiście najważniejsze są dla nas bohaterowie pierwszoplanowi, ale warto też zwrócić na losy osób na drugim planie, mają one znaczący wpływ na fabułę i ich działanie nie pozostaje niezauważone. Sami bohaterowie są bardzo realni, przechodzą psychologiczną przemianę, zmieniają się pod wypływem kolejnych wydarzeń, które mają miejsce. Są dynamiczni, wyciągają wnioski z popełnionych błędów, nie są idealni, dzięki czemu czytelnik może się z nimi utożsamiać.

Polecam powieść „Kuzynka Marie” z pewnością jest to opowieść o rodzinie, miłości, trudnych relacjach i wydarzeniach, które na zawsze zmieniają życie. Książka wypełniona jest emocjami i rozpoczyna polską sagę rodzinną, która z pewnością zachwyci wielu. Polecam!

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza