czwartek, 15 listopada 2012

Oskar w domu i przedszkolu- Ewa Pałczyńska-WinekTytuł: Oskar w domu i przedszkolu
Autor: Ewa Pałczyńska Winek
Wydawnictwo: Warszawska Firma Wydawnicza
Liczba stron: 184

OPIS:
To już druga książka Ewy Pałczyńskiej-Winek, która przyniesie czytelnikom jeszcze więcej uśmiechu. Przeznaczona jest głównie dla tych, którzy kochają dobry humor i potrafią się śmiać z samych siebie. Autorka jak zwykle zadbała, aby z każdej strony emanowało ciepło, serdeczność i radość. Treść książki opisuje rok życia pewnej szalonej rodzinki, której ojciec jest głową, a matka szyją, zaś śmiech jest podawany na śniadanie, obiad i kolację. U naszych bohaterów nie ma smutku i łez, jest to zabronione pod groźbą kary pozbawienia wolności do lat 5 w zawieszeniu na lat 10 zgodnie z kodeksem rodzinnym. Książka idealna na prezent dla każdego, kto kocha życie. Polecamy serdecznie!
              „Oskar w domu i przedszkolu” jest to kontynuacja książki pt. „Oskar i reszta” autorstwa Pani Ewy Pałczyńskiej Winek.  W książce poznajemy małego chłopca Oskara. Jego rodzina składa się z czterech osób: mamy, taty, siostry Oskara- Marty, oraz samego tytułowego Oskara. Nie wiedziałam czego mogę spodziewać się po tej książce, ale zostałam zaskoczona. Spotkałam się z szeregiem zabawnych historii przy których nie sposób się nie śmiać, w każdym rozdziale pojawiają się dowcipne dialogi między rodzicami Oskara.  Poznajemy przygody chłopca  oraz jego kolegów w przedszkolu. Musze przyznać, że wyjazd dzieci na wakacje w góry musiał być naprawdę traumatycznym przeżyciem dla pani przedszkolanki która po powrocie musiała wziąć urlop zdrowotny. 

Wiele sytuacji w książce jest wręcz komicznych ze względu na to, że chłopiec  większość sytuacji rozumie na swój sposób i działa w sposób typowy dla małego dziecka co prowadzi do różnych dziwnych sytuacji.  Dla mnie osobiście przezabawny był opis świąt z perspektywy chłopca, ciągłe kłótnie rodziców związane z tym, że nikt nie chciał zabić karpia, no i oczywiście nie można nie wspomnieć o prezentach gwiazdkowych „ Babcie dostały książki pt. Współczesne czarownice, tata i dziadkowie też dostali książki pt. Klub AA dla twojego mężczyzny, a wiecie co mamusia dostała od tatusia? Też książkę  pt. jak schudnąć w starszym wieku” .  Autorka zapoznaje nas z wieloma śmiesznymi sytuacjami z życia codziennego, a co najzabawniejsze większość z tych sytuacji można odnaleźć w swoim życiu co sprawia, że książka jest jeszcze przyjemniejsza.

Przyznaję szczerze, że mały Oskar zachwycił mnie swoją pomysłowością i kreatywnością. Dzieci nigdy nie przestaną mnie zaskakiwać i zadziwiać.  Książkę czyta się bardzo szybko, rozdziały są krótkie i dotyczą konkretnych wydarzeń np. świąt, Halloween, wystawy zwierząt itd. Okładka jest kolorowa, przedstawia dzieci oraz oddaje cały humor książki. Z chęcią przeczytałabym kolejną książkę związaną z Oskarem i jego przygodami bo chyba nic nie poprawia tak dobrze humoru jak zabawna historia przedstawiona z perspektywy małego chłopca.

Moja ocena:  5/6              Za możliwość przeczytania książki bardzo dziękuję Warszawskiej Firmie Wydawniczej. 3 komentarze:

 1. pierwszy raz słyszę o tej książce, ale na poprawę nastroju wydaje się idealna :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ta radosna okładka bardzo do mnie przemawia.:D

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja także pierwsze słyszę o tej książce, jednak Twoja recenzja jest zachęcająca, mimo że nie sięgam za często po tego typu literaturę.
  Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń