wtorek, 16 sierpnia 2016

Drzwi do nieba- Patricia PearsonTytuł: Drzwi do nieba

Autor: Patricia Pearson

Wydawnictwo: Muza

Liczba stron: 336

Nie istnieje chyba osoba, która chociaż raz w swoim życiu nie zastanawiałaby się czym jest śmierć i co dzieję się z człowiekiem, gdy utraci świadomość i odejdzie z tego świata. Co czeka nas po śmierci, to odwieczna zagadka, która nie została jeszcze odkryta. Istnieje wiele poglądów na ten temat, większość związanych jest z wyznawaną religią i to właśnie najczęściej wiara wyzwala w ludziach nadzieję na życie po śmierci. Jednak od czasu do czasu pojawiają się sytuacje, które trudno w jakikolwiek sposób wyjaśnić i właśnie o tym można poczytać w książce autorstwa Patrici Peatson.  


„Drzwi do nieba” to książka powstała z rozmów samodzielnie przeprowadzonych przez autorkę z ludźmi, którzy w swoim życiu spotkali się z zjawiskami niecodziennymi, wyjątkowymi podczas bezpośredniego kontaktu z osobami śmiertelnie chorymi lub już odchodzącymi z tego świata. Na początku czytelnik ma okazję zapoznać się z historią samej autorki i jej siostry Katherine, która chorowała na raka i zmarła. Wszystkie pozostałe historie, autorka spisała słuchając opowieści zupełnie obcych osób. Każda z nich jest zupełnie inna, opowiada o zupełnie różnych ludziach, których dzieli praktycznie wszytko, jednak spaja je jeden wspólny element, obecność duchowa zmarłych bliskich osób. Część osób dzieliła się swoimi opowieściami w hojny sposób, jednak były też osoby, które niechętnie mówiły o tym co ich spotkało, nie rozumiejąc zaistniałej sytuacji.

Patricia Pearson w swojej książce poruszyła trudną i dość kontrowersyjną tematykę. Nigdy wcześniej nie miałam okazji przeczytać książki, która mówiłaby o śmierci w taki sposób, było to coś zupełnie nowego. Nic tutaj nie jest przypadkowe, każde zjawisko posiada konkretne wyjaśnienie. Lektura przepełniona jest prawdziwymi, ludzkimi uczuciami, brak tutaj wymuszonego, sztucznego patosu, który mógłby drażnić czytelnika.

Czytanie tej książki nie jest lekkie, konieczne jest zatrzymanie na moment i zastanowienie się nad tematyką życia i śmierci. Lektura powinna zadowolić niedowiarków i sceptyków, ponieważ odpowiada na wiele trudnych i skomplikowanych pytań, pozornie bez odpowiedzi. Całość jest bardzo pozytywne, brak tutaj negatywnych emocji, które mogłyby przygnębiać.


Polecam książkę każdej osobie, która jest zainteresowana zjawiskiem życia i śmierci. Lektura spodoba się ludziom z otwartymi umysłami, którzy chcą poznać coś zupełnie nowego, co wykracza poza znane terytorium. 2 komentarze:

  1. Nie spotkałam się nigdy z książkami takiego rodzaju. Bardzo interesuje mnie temat życia i śmierci, więc z chęcią sięgnę po tą lekturę. Wierzę, że mi się spodoba. Ciekawa recenzja.
    Pozdrawiam, Kinga
    kingadomanska.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń
  2. Jeżeli jesteś zainteresowana tą tematyką, to na pewno ta książka cię nie zawiedzie:) Pozdrawiam:)

    OdpowiedzUsuń