środa, 7 czerwca 2017

Gizelle. Moje życie z bardzo dużym psem- Lauren Fern WattTytuł: Gizelle. Moje życie z bardzo dużym psem

Autor: Lauren Fern Watt

Wydawnictwo: HarperCollins Polska

Liczba stron: 224


Lauren Fern Wett w swojej książce „Gizelle. Moje życie z bardzo dużym psem” opowiedziała nam historię swojego życia u boku Gizelle czyli psa rasy mastif. Autorka jest zakochana w psach, nie ukrywa swojej miłości do tych zwierząt i właśnie dlatego postanowiła podzielić się z czytelnikami opowieścią o przyjaźni z psem o ogromnych rozmiarach.


Lauren mieszka w Nashville, ma trójkę rodzeństwa, szczęśliwy dom w których kocha i szanuję się zwierzęta. Niestety jej życie nie jest tak bajkowe jakby mogło się wydawać na pierwszy rzut oka, mama dziewczyny ma problemy z alkoholem i nie potrafi sobie z nimi poradzić. Pewnego dnia, kiedy matkę Lauren męczą wyrzuty sumienie, kobieta decyduję się na kupno psa, znajduje ogłoszenie i właśnie w ten sposób pies trafia w ręce Lauren.  Dziewiętnastolatka postanawia nazwać nowego pupila Gizelle, inspiruję ją postać księżniczki z filmu „Zaczarowana”. Życie Lauren zmienia się, ale u jej boku zawsze wiernie trwa jej przyjaciółka Gizelle. Dziewczyna musi wyżywić pupila, który je naprawdę dużo, wychodzić z nim na długie spacery, kąpać go, zapewnić mu właściwe warunki do dobrego i godnego życia. Jednak wszystko to udaje się, ponieważ Lauren i Gizelle łączy przyjaźń, która pozwala im przetrwać wszystko, nawet te najtrudniejsze momenty. Niestety okazuję się, że Gizelle jest bardzo poważnie chora, wtedy też dziewczyna postanawia zrobić coś dla swojej przyjaciółki, zabiera ją w podróż, ostatnią podróż.

Ta powieść to historia wielkiej miłości psa i człowieka. Niestety pełno niej smutku i bólu, rozstanie które przychodzi wyciska z czytelnika łzy i pozostawia w żałobie. Niesamowicie czytało się o przyjaźni Lauren i Gizelle, tego jak dziewczyna trwała u jej boku do końca, chcąc uszczęśliwić ją i zrobić wszystko co tylko było możliwe, by pokazać jej swoją miłość.

Dla każdej osoby, która ma psa, ta opowieść będzie wyjątkowym przeżyciem. Czytając nie sposób nie pomyśleć o dniu rozstania, który przecież kiedyś musi nadejść. Nie wyobrażam sobie, by podczas tej lektury nie zapłakać dla mnie ta książka to prawdziwy wyciskacz łez i wzruszająca podróż.Polecam miłośnikom zwierząt, w szczególności psów, jak i wszystkim tym, którzy mają ochotę przeczytać prawdziwą, szczerą i poruszającą historię o życiu, przyjaźni i rozstaniu. 1 komentarz:

  1. Coś czuję, że będę ryczała przy tej książce. Ale chętnie ją przeczytam :)

    OdpowiedzUsuń