środa, 28 czerwca 2017

Góra Synaj- Krzysztof Koziołek
Tytuł: Góra Synaj

Autor: Krzysztof Koziołek

Wydawnictwo: Akurat

Liczba stron: 304

„Góra Synaj” autorstwa Krzysztofa Koziołka to początek nowej serii kryminalnej, która przenosi nas do roku 1938 prosto na Dolny Śląsk.

W Głogowie, a dokładniej w ZOO zostają znalezione zwłoki, nic nie wskazuje na morderstwo, w zasadzie wszystko wskazuje na wypadek. Policjant kryminalny który kieruje całym śledztwem prosi o wsparcie i pomoc policję porządkową. Anton ma nadzieję, że uda mu się rozwiązać śledztwo i odkryć kim jest sprawca, dzięki czemu zdobędzie upragniony awans i podwyżkę. Niestety rzeczywistość okazję się brutalna, z dnia na dzień mężczyzna odkrywa, że nie przybliża się do awansu i jest tylko wykorzystywany przez szefa, który ma go za nic. W jednym ze stawów zostają znalezione kolejne zwłoki, śledztwo prowadzi policja, ale również ktoś jeszcze. Kto pierwszy odkryje prawdę policja czy prywatne osoby? Czy  te dwa morderstwa są ze sobą powiązane?

Powieść opowiada o dwóch zupełnie różnych osobach. Hrabinie, która wynudzona swoim życiem i nieudanym małżeństwem postanawia rozpocząć prywatne śledztwo, dotyczące śmierci chłopca oraz o Antonie, młodym mężczyźnie, który rozpoczyna współprace z sekretarzem kryminalnym w nadziei na awans.

Książkę czyta się niezwykle dobrze, czytelnik ma okazję wnikliwie poznać głównych bohaterów,  ponieważ cała historia jest przedstawiona z dwóch zupełnie różnych perspektyw. Hrabina i mężczyzna z ubogiej rodziny, różnią się od siebie praktycznie wszystkim, ale zaczynają prace nad śledztwem, które ich intryguje. Pióro autora jest lekkie, dzięki czemu historię czyta się przyjemnie i szybko, dobrze poprowadzona akcja nie nuży, a przeciwnie wciąga i powoli buduje napięcie. Podczas czytania nie sposób nie docenić realistycznych opisów, które pozwalają wsiąknąć w historię i przenieść się do przedstawianych miejsc.

„Góra Synaj” to kryminał, który spodoba się wszystkim miłośnikom historii i kryminałów. Książka zaskakuje, trzyma w napięciu i jest bardzo klimatyczna, a zakończenie naprawdę jest nieoczekiwane. Już nie mogę się doczekać kolejnej części, mam nadzieję, że każda kolejna książką będzie tylko lepsza. Polecam!


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz